Rosjanie mają odpowiedź na colę

W rosyjskim Syktywkarze, stolicy Republiki Komi, przygotowano odpowiedź na ewentualne wycofanie się Coca-Coli z rynku rosyjskiego - donosi serwis secretmag.ru

Rząd republiki poinformował, że do sprzedaży trafiła "Komi Cola". Jak przekonują władze, opinie o produkcie są pozytywne, a zapotrzebowanie "rośnie z dnia na dzień". Napój można kupić już w sklepach w Komi, a także w Wołogdzie i Archangielsku.

Jak smakuje rosyjska Komi Cola?

Zakład rozlewający napój przekonuje, że receptura oparta jest na "naturalnych aromatycznych surowcach i kofeinie", a firma posiada wszystkie składniki do produkcji.

Producent zapewnia ponadto, że jego produkt nie jest tak słodki i gazowany jak oryginalna Coca-Cola, za to smakuje bardziej „ziołowo”.

Nowy rosyjski produkt wywołał sporo ironicznych komentarzy w mediach społecznościowych. „Można go rozpoznać po lekkim posmaku polonu” – napisał jeden z użytkowników Twittera

Coca-Cola zawiesiła działalność w Rosji

8 marca The Coca-Cola Company ogłosiła, że zawiesza swoją działalność w Rosji.  

- Nasze serca są z ludźmi, którzy znoszą niewybaczalne skutki tych tragicznych wydarzeń na Ukrainie. Będziemy nadal monitorować i oceniać sytuację w miarę rozwoju okoliczności - poinformował koncern w krótkim oświadczeniu.

Coca-Cola znalazła się pod dużą presją po tym jak ponad 9 sieci handlowych z Ukrainy podjęło decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów koncernu.

3 marca decyzję o zawieszeniu sprzedaży w Rosji podjęło PepsiCo. Koncern zapowiedział, że nie będzie sprzedawać napojów w Rosji, ale nie wycofał z rynku produktów mlecznych i żywności dla niemowląt.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl