Rynek wód butelkowany cały czas się rozwija. Jak podaje Aleksandra Dłużewska-Fil, rok 2012 nie odznaczył się większymi anomaliami pogodowymi, jak w 2011 r. (dwa miesiące deszczu zamiast lata) czy 2010 r. (dwumiesięczne upały ponad 30 proc.), a sprzedaż wzrosła o 7 proc. w ujęciu wolumenowym. - To oznacza że zakupy wody stają się trendem całorocznym, co jest efektem zmian nawyków polskich konsumentów - rośnie świadomość roli wody w funkcjonowaniu organizmu bez znaczenia na porę roku - dodaje.

Rynek wody rośnie szybciej wolumenowo niż wartościowo . - Jest to związane z rozwojem marek własnych i obniżenia średnich cen z 1,5 litra formatu (ze względu na promocję). Przewidujemy, że będzie nadal szybko rosnąć małe rozmiary i smak wody, które tworzą wartość kategorię - trendy konsumenckie będą pomocne w osiągnięciu tych korzyści - mówi przedstawicielka 
Nestle Waters.

Jak tłumaczy, motorem wzrostu kategorii wody są: wody smakowe, woda czysta delikatnie gazowana oraz podsegmenty wód impulsowych tj. wody dla dzieci, wody sportowe, wody importowane.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl