Chopin pił kawę żołędziową

Spółka Eko-giełda jest małą, rodzinną firmą z Wrocławia, która 4 lata temu wprowadziła na rynek prozdrowotne i ekologiczne kawy premium pod marką Chopin Piano Cafe, gdzie kawa żołędziowa gra główne skrzypce. A dlaczego właśnie żołędziowa? Ponieważ Chopin pił właśnie kawę żołędziową, o czym pisał w listach do rodziny z wakacji w Szafarni.

Posiadamy wyłączną licencję na kawy pod marką CHOPIN, na podstawie licencji udzielonej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Kawy chopinowskie, pod marką jest też orkiszowa oraz wypalana u nas Arabica z Peru, sprzedajemy w Muzeum Chopina w Warszawie, w Żelazowej Woli, na Konkursie Chopinowskim oraz festiwalach w Dusznikach, a ostatnio na Festiwalu Chopin i jego EUROPA. Odbiorcami są także kancelarie Sejmu i Senatu oraz Prezydenta RP. Przed pandemią rozpoczęliśmy nieduży eksport do Japonii. Mamy nadzieję na większą ekspansję na tym i innych azjatyckich rynkach, gdzie Chopin jest praktycznie jedynym rozpoznawalnym Polakiem  - mówi Wojciech Głuch z Eko-giełdy. 

Producenci kawy Chopin inwestują w napoje

Od 2 lat producenci chopinowskiej kawy działają nad formułą napojów z żołędzi pod marką Queria. Napoje są dostępne w czterech smakach: klasycznym, z miętą, imbirem i lawendą. Obecnie twórcy marki pracują nad wprowadzeniem napojów na rynek. 

– Od 2 lat pracowaliśmy nad stworzeniem receptur gotowych napojów z żołędzi QUERIA energia z dębu. Na koniec października chcielibyśmy wyprodukować 4 smaki, w szklanych butelkach o pojemności 200ml: classic, z nutą lawendy, z nutą imbiru i nutą mięty. W tej chwili zbieramy na to środki na portalu crowdfundingowym i uprzejmie prosimy o każdą wpłatę. W podziękowaniu atrakcyjne nagrody: napoje QUERIA, kawy CHOPIN PIANO CAFÉ, filiżanki z najlepszej polskiej porcelany, a nawet… sadzonki dębów – dodaje Wojciech Głuch.

Szczegóły dotyczące wszystkich produktów, ich twórców oraz akcji crowdfundingowej możecie znaleźć na oficjalnej stronie producenta napojów www.queria.pl.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl