Święta wojna FoodCare i Oshee

FoodCare w 2021 roku wygrało z Oshee dwukrotnie. Jak informuje Puls Biznesu, po raz pierwszy prawomocnie oddalono roszczenia w sprawie puszek w lipcu, a w połowie grudnia - w większej sprawie podobieństwa butelek napojów izotonicznych marek 4Move i Oshee.

Wiesław Włodarski, prezes FoodCare decyzję sądu przyjął ze spokojem. Jak mówi, pozwoli to spółce jeszcze mocniej zainwestować w linię izotoników. Z kolei właściciele Oshee zapowiadają, że to nie koniec sądowych starć i zamierzają bronić swoich produktów.

O co chodzi w sporze FoodCare i Oshee

Przedstawiciele Oshee i FoodCare po raz pierwszy spotkali się w sądzie w 2015 roku, choć osobiście znali się dużo wcześniej.

Założyciele Oshee - Dariusz Gałęzewski i Dominik Doliński w 2008 r. podjęli decyzję o rozpoczęciu własnego biznesu odchodząc właśnie z...FoodCare. Pierwszy z nich pracował w firmie Wiesława Włodarskiego na stanowisku dyrektora handlowego, a drugi – jako szef marketingu. Już dwa lata później ich nowa firma Oshee stała się drugim (po Coca-Coli) producentem napojów izotonicznych, a po kolejnych trzech - niekwestionowanym liderem w tej kategorii na rynku polskim. 

Wyniki kolejnych sądowych batalii między Oshee i FoodCare opisywaliśmy szeroko na łamach Portalu Spożywczego: Napoje 4Move łudząco podobne do Oshee. FoodCare z zakazem wprowadzania ich do obrotu

 

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl