Już na początku 2015 r. Zenon Sroczyński zapowiedział na łamach „PB” walkę o odzyskanie brandu. Twierdził, że marka Hellena nie została nigdy wniesiona do spółki o tej samej nazwie, lecz pozostała własnością rodziny, a co za tym idzie — syndyk nie mógł jej sprzedać. Roszczenia z tytułu bezprawnego, jego zdaniem, korzystania z marki oraz z tytułu praw autorskich oszacował na ponad 100 mln zł. Pieniądze chce zainwestować w... biznes napojowy.

W ostatnich miesiącach Zenon Sroczyński miał pełne ręce roboty. Pojawił się (choć jego nazwiska nie ma na liście udziałowców) w trzech nowo zarejestrowanych spółkach spożywczych — Hellenie, Sawafood i GZ Come Back. W pierwszej jest członkiem zarządu, w drugiej i trzeciej prezesem. Przedmiotem działalności wszystkich trzech jest m.in. produkcja napojów. Złożył też aż pięć zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez: syndyka, prawników (w tym rzeczników patentowych) reprezentujących Coliana oraz Urząd Patentowy w czterech prokuraturach (po jednym w Kaliszu, Poznaniu i Łodzi oraz dwa w Warszawie).

Colian odpiera zarzuty twórcy Helleny, ale kaliska prokuratura postanowiła jednak przyjrzeć się sprzedaży. 

Piotr Woźniak, doradca zarządu ds. relacji inwestorskich, Colian Holding S.A., zapewnia serwis www.portalspozywczy.pl, że do spółki nie wpłynęła żadna informacja dotycząca postępowań toczących się przed Prokuraturą Rejonową Poznań – Stare Miasto, Prokuraturą Rejonową Łódź Śródmieście czy też Prokuraturą Rejonową Warszawa-Śródmieście.

- Nie dysponujemy wiedzą o wszczęciu takich postępowań, a tym bardziej statusem spółki w tych postępowaniach - dodaje Piotr Woźniak.

Stanowisko spółki odnośnie praw do znaków towarowych „Hellena” zakupionych od Syndyka Masy Upadłości Hellena SA w upadłości pozostaje niezmienne.  - Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że prawa do znaków czy to aktualnie czy też w momencie ich zbywania przez Syndyka mogły należeć do Pana Zenona Sroczyńskiego czy kogokolwiek innego. Transakcja nabycia przedsiębiorstwa, którego elementem były znaki towarowe, pozbawiona była wad - zapewnia Piotr Woźniak. 

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl