Aby sfinalizować cały proces, konieczne jest spełnienie kilku warunków po obu stronach oraz uzyskanie zgody UOKiK. 

4 lutego br. obie strony podpisały umowę, w ramach której Grupa Kofola przenosi do ZMB Capital 100% udziałów Hoop Polska, spółki która jest znana na rynku polskim, jako producent i dystrybutor napojów Hoop Cola, syropów owocowych Paola, wody mineralnej Arctic+ i napojów Jupik. Od 2018 roku Hoop Polska jest także dystrybutorem produktów marki Nestea. Grupa Ustronianka przejmuje całą działalność Hoop Polska, w tym zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowe dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji.

- Porozumienie, dzięki któremu Hoop Polska przechodzi pod nasze skrzydła, jest kamieniem milowym na drodze do zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku. Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny - również pod względem logistycznym, a także pozyskaliśmy tradycyjne i znane polskie marki - podsumował właściciel Ustronianki Michał Bożek.
 
Grupa Kofola informowała już wcześniej, że sprzedaż Hoop Polska jest jednym z możliwych scenariuszy rozwoju firmy na polskim rynku. Jiří Vlasák, z Grupy Kofola, mówi: "Uważamy, że udało nam się zapewnić stabilność Hoop Polska i jej pracowników. Cieszymy się, że spółka znalazła się w rękach Ustronianki - szanowanej, lokalnej firmy rodzinnej, która jest na rynku od wielu lat. Jestem przekonany, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy."

Premium Rosa, polski producent przetworów owocowych i produktów ziołowych, który został członkiem Grupy Kofola w 2017 roku, nie jest częścią tej umowy. Po sfinalizowaniu powyższej transakcji Grupa Kofola skoncentruje się na dalszym rozwoju Premium Rosa na rynku polskim oraz innych filarach grupy w Czechach, Słowacji i na Adriatyku.

Transakcja będzie sfinalizowana, gdy tylko spełnione zostaną warunki po obu stronach. Hoop Polska, po przejęciu przez nowego właściciela, będzie nadal dostarczał napoje na polski rynek.

Ustronianka, której właścicielem jest Michał Bożek, powstała w 1980 roku. Z małego zakładu produkcyjnego wyrosła na jednego z najbardziej prężnych polskich producentów wody mineralnej, soków i napojów, zatrudniając blisko pół tysiąca pracowników. Wciąż rozbudowywane portfolio produktów obejmuje: wody mineralne, wodę źródlaną, a także warianty funkcjonalne i smakowe z dodatkiem soku owocowego, produkowane pod marką Ustronianka. W ofercie firmy znajdują się także: Grappa, szeroko znany gazowany napój orzeźwiający, dedykowane dzieciom Grapcio i Grapcio Kids, a także Ice Tea Ustronianka i Riders. 

Grupa Kofola jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych z siedmioma zakładami produkcyjnymi na pięciu rynkach europejskich, łącznie grupa Kofola zatrudnia ponad 2 100 osób (nie wliczając rosyjskiej spółki).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl