Jak powiedział nam Maciej Dulak z Klubu Jagiellońskiego, woda Ostromecko serwowana jest w pociągach PKP EICP oraz EIC.

- Jest to woda wliczona w cenę biletu, czyli ta, którą pasażerowie otrzymują za darmo. Wcześniej oferowano w ten sposób wodę marki Nałęczowianka, która należy do koncernu Nestle - mówi.

O akcji #PolskaWoda pisaliśmy w kwietniu. Klub Jagielloński zauważył, że choć podmioty realizujące kolejowe oraz lotnicze przewozy pasażerskie w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii dbają o promocję swoich rodzimych produktów spożywczych, w ofercie gastronomicznej LOT i PKP Intercity próżno szukać polskich produktów. (czytaj więcej)

0%- tyle polskiego kapitału zawiera woda Nałęczowianka serwowana pasażerom PKP Intercity. Stworzona przez Klub Jagielloński aplikacja Pola przydziela jej 40 punktów na 100 możliwych. Ta sytuacja stała się powodem rozpoczęcia akcji Klubu pod hasłem #PolskaWoda, która miała ma na celu zwrócenie uwagi na to, jakie produkty swoim pasażerom serwują polscy przewoźnicy.

W ramach akcji Klub Jagielloński przeanalizował ofertę polskich i zagranicznych przewoźników i przepisy wskazując decydentom możliwe rozwiązania. - Skierowaliśmy szereg pism do władz spółek oraz kierownictwa Ministerstwa Transportu, a także odbyliśmy kilka spotkań - informują przedstawiciele Klubu.

W efekcie od niedawna w polskich kolejach serwowana jest już woda marki Ostromecko, która w 100% należy do polskiego kapitału

- Mamy nadzieję to dopiero początek zmian, a 100% polskie produkty będą coraz powszechniej dostępne w państwowych firmach, instytucjach publicznych, jak i przedsiębiorstwach prywatnych - podsumowuje Klub Jagielloński.

Więcej na klubjagiellonski.pl

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl