Tiger Placebo bez kofeiny w Żabce

Tiger Placebo jest pozbawiony kofeiny i nie działa pobudzająco. Jak wynika z nazwy, produkt ten ma działać na zasadzie placebo.

Nowy produkt od Maspeksu pojawił się w sklepach sieci Żabka. Cena to 3,99 zł/op. Puszka praktycznie nie różni się od napojów energetyzujących pod tą samą marką. 

Skład Tigera Placebo

W nowym produkcie znajdziemy wodę, cukier, regulatory kwasowości, dwutlenek węgla, aromaty, inozytol, barwnik, substancje słodzące, wzmacniacze smaku i witaminy.

Zakaz sprzedaży energetyków nieletnim

Trudno nie odnieść wrażenia, że ta zmiana może być związana z planowanymi zmianami w prawie.

W lutym br. do Sejmu trafił głośny projekt zmiany Ustawy o zdrowiu publicznym przewidujący m.in. zakaz sprzedaży tzw. energetyków osobom poniżej 18 roku życia. 

Pilotowana przez ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka nowela dotyczy m.in. wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży napojów z dodatkiem tauryny i kofeiny osobom poniżej 18 roku życia; a także zakazu sprzedaży takich napojów na terenie szkół i innych jednostek oświatowych.

Według projektu reklama napojów spełniających powyższą definicję nie będzie możliwa w telewizji, radiu, kinie i teatrze w godz. 6-20. 

Jedynym wyjątkiem od tej zasady będzie reklama prowadzona przez "organizatora imprezy sportu wyczynowego lub profesjonalnego w trakcie trwania tej imprezy".

Zakaz reklamy w.w. napojów obejmie także prasę dziecięcą i młodzieżową, okładki dzienników i czasopism oraz m.in. słupy i tablice reklamowe.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl