Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Maszyny Ishida Europe usprawniają procesy produkcyjne w polskim przetwórstwie warzyw i owoców

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Ishida
  • Data: 13-11-2019, 15:48
W 2018 roku polska firma Agram S.A. poszerzyła swoją linię produkcyjną o kolejne maszyny ważące i pakujące od japońskiego producenta Ishida Europe. Skrócono czas pracy maszyn, zwiększono wydajność linii i jej szybkość, jednocześnie ulepszając oferowany produkt.
Maszyny Ishida Europe usprawniają procesy produkcyjne w polskim przetwórstwie warzyw i owoców

Firma Agram S.A. to istniejąca do 45 lat spółka specjalizująca się w przetwórstwie i mrożeniu owoców i warzyw korzeniowych. W ciągu roku przetwarzają ok. 25000 ton surowców, które w 90 % pochodzą z terenu Polski wschodniej, obszaru uznanego za najbardziej ekologiczny rejon kraju. Tak przygotowany produkt jest dystrybuowany wśród przedstawicieli sektora przemysłowego, detalicznego i tzw. food service. Rynkami zbytu oprócz Polski jest również Europa, USA, Kanada, Japonia, Chiny, Izrael i Rosja.

 

Przy tak szerokiej produkcji i zaawansowanym łańcuchu dostaw firma potrzebowała zdecydowanego zwiększenia prędkości i wydajności swoich maszyn. Agram od 8 lat dysponował już maszynami Ishida i dzięki niezawodności tego rozwiązania, postanowiono poszerzyć dotychczasową linię produkcyjną o kolejną naważarkę i system pakujący od tego japońskiego producenta.

Wybrano m.in. systemy naważarki wielogłowicowej, dziesięciogłowicowej CCW-RV, maszynę dobrze znaną z jej doskonałej reputacji, tj. niezrównanej dokładności i wydajności.

Bogusław Demianiec, prezes firmy Agram podkreśla, że „przy wyborze kierujemy się jakością i możliwościami technicznymi maszyn, a Ishida spełnia te wymogi. Urządzenia działają niezawodnie i praktycznie nie ulegają awarii przy profilaktycznie wykonywanych przeglądach i serwisie”. Dodaje również, że „firma zdecydowała się zainwestować w Ishidę, aby uzyskać doskonalszy produkt”.

Wszystkie głowice naważarki mogą być stosowane w pojedynczej kombinacji obliczeniowej.  Natomiast unikalne oprogramowanie  kombinacji potrójnej pozwala na przeliczenie trzech kombinacji wagi optymalnej, podwójnie je sprawdzić i wybrać ostateczną wersję, tj. porcję o wadze najbliższej  targetu. Wszystko odbywa się w jednym cyklu roboczym. Takie rozwiązanie minimalizuje błędne zrzuty i zwiększa wydajność, a także zwiększa dokładność i spójność całego procesu naważenia. Natomiast system redukcji wpływu tzw. wibracji tła (Anti-floor vibration) pozwala na stabilizowanie  sygnału wyjściowego z głowicy ważącej, poprawiając tym samym stabilność sygnału i dokładność operacyjną maszyny.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!