Zastępca prokuratora rejonowego w Tomaszowie Lubelskim Artur Hypiak powiedział, że 36-letni mieszkaniec podwarszawskiego Piaseczna Jevgenijs B. został w sobotę doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu 25 zarzutów dotyczących oszustw przy skupie 10 ton borówek za ponad 100 tys. zł.

Tymczasowy areszt i 100 tys. zł poręczenia

Decyzją sądu, wskazał prokurator, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Hypiak powiedział, że w poniedziałek adwokat Jevgenijsa B. wpłacił 100 tys. zł poręczenia majątkowego, więc podejrzany opuści areszt.

Mł. asp. Monika Ryczek z KPP w Tomaszowie Lubelskim przekazała, że 36-latek został w czwartek zatrzymany przez dzielnicowych z tomaszowskiej komendy po tym, kiedy jedna z pokrzywdzonych zgłosiła sprawę na policję. "Sprawca został ujęty na gorącym uczynku, kiedy próbował dokonać kolejnej transakcji" - przekazała policjantka.

Ogłosił, że skupuje borówkę amerykańską

Jak ustalono, za pośrednictwem portalu OLX 36-latek ogłosił, że skupuje borówkę amerykańską. Sprzedaż zaoferowało troje mieszkańców powiatu tomaszowskiego (Lubelskie) i jeden mieszkaniec powiatu jarosławskiego (Podkarpackie), z których część sama dostarczyła owoce do skupu.

36-latek, podała Ryczek, za każdym razem deklarował sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. Poinformowała, że w przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa, sprawa ma charakter rozwojowy i trwają poszukiwania kolejnych pokrzywdzonych.

Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl