- W ubiegłym roku wygraliśmy z kryzysem. Sytuacja makroekonomiczna jest nadal trudna, więc nie zamierzamy odpoczywać. Przy konserwatywnym, bezpiecznym podejściu do rynku również w tym roku zakładamy kilkuprocentowy wzrost przychodów. Nie rezygnujemy też z kolejnych inwestycji - mówi Joanna Bancerowska.

Spółka nie ujawnia szczegółów przyjętego planu inwestycyjnego oraz spodziewanych w tym roku wyników finansowych. Agros Nova chce się rozwijać organicznie ale jest też otwarta na kolejne akwizycje.

- Uważnie monitorujemy wszelkie ruchy biznesowe i własnościowe w segmentach rynku spożywczego, w których już jesteśmy aktywni, oraz pokrewnych. Nie wykluczamy kolejnych przejęć. O interesujących propozycjach powiększenia biznesu zawsze jesteśmy gotowi rozmawiać. Ubiegłoroczne przejęcie Kotlina potwierdza, że potrafimy wykorzystać dobre okazje od wzmocnienia naszej pozycji w branży - zapewnia Joanna Bancerowska.

W ubiegłym roku Agros Nova sfinalizowała jedno z największych w 2009 r. przejęć na polskim rynku spożywczym - spółka kupiła od norweskiego koncernu Orkla: Kotlin i Elbro oraz zwiększyła udziały rynkowe w większości segmentów spożywczych, w których są obecne marki Agros Nova. Firma szacuje, że po ubiegłorocznej akwizycji jest prawdopodobnie największym przetwórcą owoców i warzyw w Polsce.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl