Cyfrowa transformacja branży FMCG

Marcin Czarnecki był jednym z prelegentów debaty "Cyfrowa transformacja branży FMCG"  odbywającej się w ramach Forum Rynku Spożywczego i Handlu. 

Podczas dyskusji opowiadał m.in. o tym, jak wyglądały początki  złożonego procesu cyfryzacji w firmie Bakalland SA. 

- W Bakalandzie na większą miarę cyfryzacja albo informatyzacja zaczęła się sześć lat temu, gdy firma przejęła firmę Delecta. Nagle powstała sytuacja w której pojawiłoby się pięć fabryk i większość skomplikowanych procesów. Trzeba było jakoś nad tym wszystkim zapanować - mówił Czarnecki. 

Jak podkreślił, zostały wówczas podjęte dwie decyzje. Pierwsza dotyczyła centralizacji całej infrastruktury potrzebnej do usług cyfrowych (w jednym miejscu pojawiły się serwery) i standaryzacji Software oraz sprzętu, którym się posługuje. Kolejną było wprowadzanie SAP-a, który z czasem stał się programem obsługującym wszystkie działy firmy.

Firma zdecydowała się m.in. także na wprowadzanie elektronicznego obiegu dokumentów.

Wyzwania cyfryzacyjne w Bakalland SA

 - To co stoi przed nami, to spojrzenie na cyfryzację na zewnętrz, w sensie lepszego rozumienia otaczającego nas świata – konsumentów, naszych konkurentów, itd. - Masywy danych, którymi musimy zarządzać stają się coraz bardziej skomplikowane. Chcemy nimi zarządzać np. poprzez pryzmat świadomego zarządzania naszą polityką cenową - argumentował prezes zarządu Bakalland SA. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl


Największa konferencja poświęcona sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce 7-8 listopada 2022 • Warszawa • Hotel Sheraton Grand Warsaw

Zarejestruj się!