Owoce cytrusowe są pełne błonnika, witaminy C, kwasu foliowego i potasu, które pomagają w zdrowym planie żywieniowym dla diabetyków.

Cytryna zwykle nie bywa jedzona samodzielnie, ale chętnie jest dodawana do wody, tworząc orzeźwiający napój. Jako owoc może pomóc w kontrolowaniu skoków cukru dzięki błonnikowi i witaminie C, które znajdują się w owocach cytrusowych. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a jej niski indeks glikemiczny (IG 20) pomaga znacznie obniżyć poziom cukru we krwi. Ponadto składniki odżywcze obecne w cytrynie pomagają w lepszym metabolizmie.

Czy można pić wodę z cytryną przy cukrzycy?

Nie ma przeciwwskazań dla diabetyków dla picia wody z cytryną. Jest łatwa do przygotowania i świetnie orzeźwia, zwłaszcza w gorące dni. Należy jednak pamiętać, aby nie dodawać do wody z cytryną cukru ani innych substancji słodzących, aby czerpać maksymalne korzyści napoju.

Cytryny a cukrzyca. Jak można je jeszcze wykorzystać?

Wyciśnięcie kilku kropel świeżego soku z cytryny do jedzenia to łatwy sposób na włączenie cytryny do diety. Dobrze komponuje się z ryżami i makaronami (najlepiej wybrać pełnoziarniste) oraz sałatkami, nadając im przyjemny smak i aromat. Można również wzmacniać nią smak mięs i np. zrobić cytrynowego kurczaka, używając soku i skórki z cytryny.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl