Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Fanex oświadcza: Nie produkowaliśmy z mleka OSM Rokitnianka

  • Autor: pr
  • Data: 22-01-2013, 15:26
„W nawiązaniu do komunikatu Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 19.01.2013 r. oraz 21.01.2013 r. w sprawie firm, które zakupiły zanieczyszczoną partię mleka w proszku produkowanego przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Rokitnianka z siedzibą w Szczekocinach, zarząd Fanex Sp. z o.o. oświadcza, że mleko w proszku otrzymano w ilości 25 kg, tylko i wyłącznie na potrzeby prób ofertowych do oceny, co potwierdza faktura sprzedaży z dnia 10.10.2012 r. wystawiona przez firmę Janex Sp. z o.o. (dystrybutora)" - pisze w oświadczeniu zarząd firmy Fanex.

Jak informują władze Faneksu „przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu nowego surowca do produkcji w ramach oceny dostawców zlecono badania jakościowe (fizykochemiczne, organoleptyczne i mikrobiologiczne) w laboratorium zewnętrznym. Wymieniona próba nie uzyskała pozytywnej oceny w związku z tym pochodzące z niej mleko nie zostało wykorzystane do produkcji żadnego z wyrobów. Pozostała ilość produktu została zabezpieczona w magazynie."

„Ponadto, mleko dostarczone do prób ofertowych nie pochodziło z wymienionej w komunikatach Głównego Inspektora Sanitarnego partii mleka w proszku o numerze 202 wyprodukowanej w dniu 20.07.2012 r. Wykorzystywany do prób ofertowych produkt pochodził z partii nr 195, wyprodukowanej w dniu 13.07.2012 r. z datą przydatności do dnia 13.07.2013 r." - wyjaśnia w komunikacie zarząd firmy Fanex.

Dodając, że „o zaistniałym fakcie Zarząd Fanex Sp. z o. o. poinformował Głównego Inspektora Sanitarnego oraz firmę Janex Sp. z o.o."

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Firma Fanex zajmuje się produkcją sosów, ketchupów, majonezów, musztard, dressingów, paluszków, marynat dla odbiorców gastronomicznych i detalicznych. Jest prywatną spółką z polskim kapitałem działającą od 1988 roku.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!