Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Francja: Areał buraków wzrośnie przed zniesieniem kwot produkcyjnych

  • Autor: FAPA/FAMMU na podstawie Reuters
  • Data: 02-02-2016, 12:50
Francuski związek plantatorów buraka cukrowego (CGB) oczekuje, że w 2016 roku powierzchnia upraw buraków cukrowych powinna wzrosnąć o ponad 4 proc. do około 400 tys. hektarów. Większy areał ma być konieczny, żeby móc produkować więcej cukru po zniesieniu kwotowania jego produkcji po październiku 2017 roku - informuje FAPA/FAMMU na podstawie Reuters.
Francja: Areał buraków wzrośnie przed zniesieniem kwot produkcyjnych
fot. shutterstock

Zdaniem CGB, część francuskich producentów cukru zakontraktowała na 2016 rok większy areał, żeby wytworzoną dzięki niemu nadwyżkę cukru zmagazynować i sprzedać po abolicji limitów produkcyjnych.

Związek ocenia, że Francja ma potencjał eksportowy rzędu 1,5 mln ton cukru, który mógłby trafić do krajów poza UE. W sezonie 2015/16 wywóz cukru do krajów trzecich CGB ocenił na 400 tys. ton. CGB wzywa także do zawierania porozumień branżowych po 2017 roku, żeby w ten sposób zapewnić stabilne perspektywy plantatorom. Związek wskazuje także, że wydłużenie kampanii obniży koszty producenta.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Francuskie ministerstwo rolnictwa oszacowało areał buraków cukrowych w 2015 roku na 384 tys. ha, a zbiory na 32,56 mln ton. Powinno to pozwolić na wytworzenie około 3,5 mln ton cukru oraz 500 mln litrów bioetanolu i 450 mln litrów alkoholu. CGB szacuje, że z wytworzonych 3,5 mln ton cukru około 1,4 mln ton zostanie sprzedane do innych krajów unijnych.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!