Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Grupa Pepees: Porównywalna sprzedaż, niższy zysk netto w I półroczu 2018 r.

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 14-09-2018, 15:44
W okresie styczeń – czerwiec 2018 r. Grupa Kapitałowa Pepees S.A. osiągnęła sprzedaż w kwocie 116,8 mln zł, co stanowiło porównywalną wysokość względem analogicznego okresu roku ubiegłego (116,0 mln zł). Nastąpił wzrost sprzedaży produktów ziemniaczanych o 5% przy jednoczesnym spadku sprzedaży energii elektrycznej o 26%. Zysk netto w okresie styczeń-czerwiec 2018 r. wyniósł 7,49 mln zł przy 8,35 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2017 r.
Grupa Pepees: Porównywalna sprzedaż, niższy zysk netto w I półroczu 2018 r.
fot. materiały prasowe

W Grupie Kapitałowej przetwarzane są zarówno ziemniaki skrobiowe jak i jadalne. Ziemniaki są podstawowym źródłem skrobi nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Ziemniaki skrobiowe to ziemniaki zawierające nie mniej niż 13% skrobi. Z takich ziemniaków otrzymuje się skrobię, przez mechaniczne oddzielenie od innych części składowych ziemniaka, wypłukanie, oczyszczenie, suszenie i odsianie, przeznaczoną do celów spożywczych i technicznych.

Europa jest największym producentem skrobi ziemniaczanej na świecie. W UE w ostatnich latach produkcja wynosiła ok. 1,85 mln ton rocznie, z czego 92% przypada na kraje UE-15 a niespełna 8% na nowe kraje członkowskie. Udział Polski w produkcji skrobi ziemniaczanej w UE wynosi ok. 6%.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!