- Rozglądamy się za niedużymi spółkami o pokrewnym charakterze działalności. Moglibyśmy rozważać akwizycje drobne, spółek o obrotach w granicach do 20 mln zł - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes Helio Leszek Wąsowicz.

Prezes nie chciał zdradzić szczegółów, ani odpowiedzieć na pytanie, czy w tej sprawie toczą się rozmowy.

- Może na koniec roku kalendarzowego coś będzie wiadomo - dodał.

Wąsowicz przyznał, że kiedyś Helio rozmawiało o połączeniu z inną bakaliową firmą, Atlantą Poland, jednak rozmowy zostały przerwane.

- Rozmowy o połączeniu były, ale na razie zostały zawieszone. Helio jest na burzliwym etapie rozwoju, od kilku lat zwiększamy przychody, fuzja z dużą spółką mogłaby zaburzyć działalność - powiedział.

- Chcemy jak najszybciej umocnić swoją pozycję w bakaliach i poważnie dogonić konkurencję. Wtedy pomyślimy co dalej - dodał.

Spółka buduje obecnie nowy zakład w Brochowie. Po niewielkim opóźnieniu, spowodowanym niesprzyjającą pogodą, obecnie prace na budowie idą pełną parą.

- Zakładamy, że przeprowadzka nastąpi w lipcu-sierpniu. W nowym zakładzie będziemy produkowali bakalie i masy makowe oraz ewentualnie nowe produkty. Planujemy też wejść w segment hurtu, czyli sprzedaży do odbiorców przemysłowych - powiedział Wąsowicz.
Dodał, że moce produkcyjne nowego zakładu będą dostosowane do planowanej sprzedaży.

- Na moment oddania zakładu ilość maszyn będzie dostosowana do zaplanowanej sprzedaży na nadchodzący sezon. Mamy natomiast możliwości zwiększania mocy w nowym zakładzie. W ciągu następnych lat jesteśmy w stanie 2,5-3 krotnie zwiększyć tam produkcję - powiedział.
- Zakładamy, że sprzedaż będzie rosła 15-20 proc. rok do roku. W tym roku obrotowym też planujemy taki wzrost. Po pierwszym półroczu wynosi on około 15 proc. i jest niezagrożony, a być może nawet uda się go jeszcze poprawić - dodał.

Prezes poinformował, że działka, na której powstaje budynek to ponad 7 hektarów. Po oddaniu nowego zakładu Helio będzie dysponować około 10 tys. metrów kw. budynków, z czego 8 tys. metrów kw. to nowe hale. W nowym zakładzie skupi się produkcja do tej pory prowadzona w kilku lokalizacjach, w tym wynajmowanych. Koszt tej inwestycji to ok. 18 mln zł.

Paulina Bełżecka (PAP)

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl