W wyniku zawartej transakcji Hortex stał się również stuprocentowym właścicielem firmy dystrybucyjnej Marywilska oraz uzyskał współkontrolę nad spółkami Iglomen, Allfood oraz Chłodnie Europejskie. Dotychczasowi właściciele Ren i Marywilska zrezygnowali z pełnionych funkcji oraz zobowiązali się do nie podejmowania jakiejkolwiek działalności związanej z dystrybucją żywności mrożonej przez okres 3 lat.

W wyniku transakcji Hortex zaangażował się w grupę dystrybutorów żywności mrożonej o zasięgu działania obejmującym niemal całą Polskę i stanowiącą silną przeciwwagę dla grupy Iglotex .  Celem Hortex jest stworzenie nowoczesnego, efektywnego systemu dystrybucji (obejmującego zarówno podmioty niezależne, jak i te powiązane kapitałowo z Hortex) skupionego na dystrybucji produktów z różnych kategorii żywności mrożonej. - Taki system będzie aktywnie  współpracował z wszystkimi producentami markowej żywności mrożonej w celu zwiększenia penetracji rynku i istotnej poprawy jakości serwisu oferowanego sklepom i konsumentom. Wierzymy, że pozwoli to na zwiększenie konsumpcji całej kategorii wyrobów mrożonych, która kształtuje się w Polsce na nadal niskim poziomie na tle innych rozwiniętych krajów Europy Zachodniej - komentuje Hortex w komunikacie.

Będąca częścią Grupy Hortex spółka Polski Ogród pozostaje wyłącznie producentem mrożonych warzyw i owoców z własnym działem sprzedaży obsługującym na identycznych zasadach wszystkich dystrybutorów, w tym Ren i inne nabyte w ramach transakcji podmioty. Zaangażowanie Hortex w Ren nie zmienia podejścia do innych dystrybutorów produktów mrożonych Hortex – Hortex w dalszym ciągu będzie aktywnie wspierał ich rozwój - informuje spółka w komunikacie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl