Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Owoce i warzywa

Hortex: Ren prowadzi niezakłóconą działalność. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczenie roszczeń Hortex

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 25-04-2016, 11:22
Spór Horteksu z Renem trwa! - W nawiązaniu do wcześniejszych informacji dotyczących bezprawnych działań podejmowanych przez panów Andrzeja Pyłka i Jana Kazimierza Pyłka zaprzeczającym nieprawdziwym twierdzeniom sprzedających jakoby doszło do zmian w składzie udziałowców i organów spółki Ren, Hortex Holding S.A. informuje, że podjął szereg środków prawnych mających na celu uniemożliwienie drugiej stronie prowadzenia dalszych bezprawnych działań m.in. skierował do sądu wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczenia przeciwko byłym właścicielom Ren. Sąd uwzględnił wniosek Hortex - informuje zarząd Horteksu w komunikacie.
Hortex: Ren prowadzi niezakłóconą działalność. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczenie roszczeń Hortex
Tomasz Kurpisz, prezes Horteksu/ fot. Żelazna Studio

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W ocenie Sądu Hortex uprawdopodobnił zarówno swoje roszczenie o ustalenie bezskuteczności  oświadczenia o odstąpieniu przez sprzedających od umowy sprzedaży udziałów Ren, jak i istnienie interesu prawnego po stronie Hortex w udzieleniu mu zabezpieczenia jego roszczenia przeciwko sprzedającym. Postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2016 r., doręczonym Hortex w dniu 22 kwietnia 2016 r., sąd udzielił Hortex zabezpieczenia jego roszczenia poprzez ustalenie, że na czas trwania postępowania oświadczenie o odstąpieniu przez sprzedających od umowy sprzedaży udziałów nie wywołuje skutków prawnych.  Zabezpieczenie to jest wykonalne i skuteczne od chwili podpisania sentencji - informuje Hortex. 

- Oznacza to, że w obecnym stanie prawnym  bez żadnych wątpliwości jedynym wspólnikiem Ren sp. z o.o. jest Hortex Holding S.A., a zarząd składa się z prezesa zarządu w osobie pana Remigiusza Czerneckiego i członków zarządu w osobach pana Michała Hryca i pana Andrzeja Formasa, jako osób uprawnionych do składania oświadczeń i zaciągania zobowiązań w imieniu Ren sp. z o.o., co też wynika z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego - informuje Hortex w komunikacie.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!