Hortex, który dotąd nie musiał obawiać się rywali, teraz być może przestanie spać spokojnie - wszystko za sprawą firmy Hortino, która chce zacząć gonić lidera polskiego rynku mrożonek.

- Chcemy zacząć gonić Hortex. Dlatego w tym roku i najbliższych latach skupimy się na zwiększaniu udziałów w krajowym rynku, bo chcemy stać się bardziej widoczni niż dotąd. Zatrudniliśmy kilka nowych osób, które pracują nad lepszą dystrybucją. Na razie jesteśmy obecni głównie na Podkarpaciu, a chcemy dotrzeć na teren całego kraju a zwłaszcza na teren zachodniej Polski, gdzie nasze produkty w ogóle nie są znane - mówi Stanisław Augustyn.

Dlatego producent mrożonek Hortino planuje dotrzeć ze swoimi produktami do kolejnych sieci handlowych, bo na razie są one dostępne jedynie w: Groszku, Carrefour, Kauflandzie i Auchan.

Obecnie Hortino generuje 60 proc. obrotów ze sprzedaży zagranicznej a jednynie 40 proc. z rodzimego rynku. - Liczymy, że w tym roku nasza krajowa sprzedaż wzrośnie z 40 do 55 proc. w ogólnych przychodach, co da nam 2 proc. wzrost w rynkowych udziałach w tym roku - mówi Stanisław Augustyn.

Według danych zarządu Hortino Horetx kontroluje około 49 proc. polskiego rynku mrożonek, Hortino 9 proc. a Frosta ma zaledwie kilka proc. rynku. Duży udział w rynku zaczynają mieć tzw. marki własne. Z danych firmy MEMRB wynika, w ciągu 2009 r. udział marek własnych w segmencie mrożonek warzywnych i owocowych zwiększył do 23 proc.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl