Obroty Atlanta Poland z Jeronimo Martins Polska S.A. w okresie ostatnich 12 miesięcy stanowiły 24 proc. wartości całkowitych przychodów ze sprzedaży spółki. W związku z powyższym, wstrzymanie współpracy z Jeronimo Martins Polska S.A. będzie miało wpływ na wyniki finansowe Atlanta Poland.

- Jednocześnie zarząd Atlanta Poland informuje, iż w ciągu roku w spółce odbywa się kilkanaście audytów i kontroli, dokonywanych przez renomowane jednostki certyfikujące, służby państwowe: Graniczną Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych a przede wszystkim partnerów handlowych spółki, którymi są między innymi największe przedsiębiorstwa krajowe działające w branży spożywczej, jak i duże międzynarodowe koncerny. Audyt przeprowadzony przez Jeronimo Martins Polska S.A. jest jedynym w ponad 25 letniej historii Atlanta Poland, którego wynik jest niekorzystny dla spółki - informuje zarząd spółki w komunikacie.

- Zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług i dostarczanych produktów jest priorytetem w działalności Atlanta Poland. Spółka utrzymuje system zarządzania jakością ISO 9001:2008, System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności BRC jak również system HACCP, który jest narzędziem zarządzania bezpieczeństwem żywności i uniwersalną metodą systematycznej oceny możliwości wystąpienia zagrożeń oraz określenia metod ich eliminacji podczas produkcji żywności - czytamy w raporcie.

Nie oznacza to jednak, że Jeronimo Martins zostanie bez bakalii...

Konkurent Atlanty Poland - spółka Helio S.A. poinformowała w raporcie, że zarząd powziął informację o przekazaniu do publicznej wiadomości przez firmę konkurencyjną informacji o wstrzymaniu przez nią dostaw do Jeronimo Martins Polska S.A. - kluczowego odbiorcy Helio S.A., co pozwala oczekiwać dynamicznego wzrostu przychodów ze sprzedaży spółki także w przyszłych miesiącach.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl