KRiR: Zmiana degresywności płatności ekologicznej najwcześniej w 2020 r.
- Autor: www.portalspozywczy.pl/ KRiR
- Data: 22-08-2018, 11:35
W odpowiedzi na propozycję Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, resort rolnictwa poinformował, że system degresywności wdrożony w ramach działania Rolnictwo ekologiczne PROW 20142020 wprowadzony został na podstawie ówczesnych analiz przeprowadzonych na potrzeby zaprojektowania tego działania, w tym m.in. w odniesieniu do posiadanego (zmniejszonego) budżetu, w tym skali zobowiązań kontynuacyjnych, potrzeby wspierania nie tylko dużej powierzchni pod rolnictwem ekologicznym, ale także jak największej liczby rolników oraz uwarunkowań w ramach tzw. ekonomii skali.
Jak informuje KRiR minęło kilka lat od uruchomienia działania, w związku z czym podziękowano za zwrócenie uwagi na potrzebę ulepszenia systemu degresywności tak, aby w lepszym stopniu brał pod uwagę obecne uwarunkowania ekonomiczne rolnictwa ekologicznego.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
W związku z tym MRiRW poinformowało, że ponownie zostaną przeprowadzone pogłębione analizy w zakresie zasadności i możliwości złagodzenia systemu degresywności w ramach działania Rolnictwo ekologiczne PROW 2014-2020.
Niemniej jednak, przekazano, że poziom degresywności dla działania Rolnictwo ekologiczne określony jest na poziomie postanowień PROW 2014-2020, tak więc ewentualna jego zmiana związana jest z długotrwałą procedurą obejmującą m.in. zatwierdzenie przez Komitet Monitorujący PROW 2014-2020 i uzyskanie akceptacji Komisji Europejskiej.
W związku z tym poinformowano, że w zakresie degresywności ewentualne zmiany mogłyby mieć zastosowanie najwcześniej od kampanii naboru wniosków w 2020 r. - informuje KRiR.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Polska Izba Makaronu apeluje do rządu o wsparcie dla producentów
-
Nowa ustawa o rolnictwie ekologicznym coraz bliżej. Co się zmieni?
-
Rynek żywności ekologicznej rośnie w Polsce bardzo dynamicznie
-
Hodowcy świń. Co z refundacją wydatków na bioasekurację?
-
Dopłaty do nawozów 2022. Czy rolnicy otrzymają pieniędze?
-
Prezes Bio Planet: Obecne trudności są przejściowe
-
MRiRW: powołano Radę Młodych Rolników
-
MRiRW wydłuża termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie
-
Jeden z akcjonariuszy Bio Planet S.A. zbył pakiet akcji spółki
-
Kowalczyk: Polska oczekuje zaangażowania FAO ws. wsparcia rolnictwa w Ukrainie
- Firmy spożywcze i handlowe w I półroczu: przejęcia, inflacja, wojna
- Co będzie gdy mleczarniom zabraknie energii?
komentarze (0)