Ustalono:

1)     cenę buraków kontraktowanych o zawartości cukru 16% w wysokości nie mniej niż równowartość 28 euro netto/tona;

2)     cenę buraków nadwyżkowych w wysokości:

a)     90 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pierwszych 5% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora;

b)     60 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pozostałych 95% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora.

Jak napisała KSC w komunikacie, "rok 2020 jest rokiem bardzo trudnym w rolnictwie, niesprzyjające warunki wegetacji oraz duża presja szkodników i chorób buraka cukrowego miały olbrzymi wpływ na osiągane wyniki produkcyjne na polu, w tym na zawartość cukru w burakach."

- Zarząd KSC S.A. rozumie sytuację swoich najważniejszych partnerów biznesowych, jakimi są Plantatorzy buraka cukrowego i zawsze wychodzi naprzeciw problemom, z którymi muszą się mierzyć. Mamy nadzieję, że aktualne trudności, niezawinione przez nikogo, a leżące po stronie niezależnych od nas czynników atmosferycznych, nie wpłyną na dotychczasową współpracę i będzie ona pomyślnie kontynuowana w przyszłości, ku zadowoleniu obu stron - podano w komunikacie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl