Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

KSC skupiła 4,6 mln ton buraków

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 28-01-2013, 11:17
Kampanię 2012/2013 Krajowa Spółka Cukrowa zalicza do jednych z najbardziej udanych w ostatnich latach. Proces skupu przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z ustalonymi harmonogramami, a osiągnięte wyniki produkcyjne są rekordowo wysokie.

Skup surowca w KSC rozpoczął się 21 września 2012 r. w Oddziale „Cukrownia Kruszwica" i „Cukrownia Werbkowice". Następnie pomiędzy 22 a 26 września do skupu włączały się kolejno Oddziały: Nakło, Krasnystaw, Dobrzelin, Kluczewo, oraz Malbork. Średnia długość kampanii dla Spółki wyniosła 103 dni. Najdłuższą kampanię przeprowadzono w Kruszwicy - 115 dni.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Do 14 stycznia br. wszystkie Oddziały KSC zakończyły skup surowca. Łącznie skupiono ponad 4,6 mln t buraków cukrowych. To o ok. 20 proc. więcej w stosunku do ilości zakontraktowanego surowca. Z tej ilości surowca wyprodukowano ponad 680 tys. t cukru.

- Najwyższą polaryzację w kampanii 2012/2013 osiągnięto w Oddziale „Cukrownia Kruszwica" - 17 proc., natomiast najniższy wynik 16,3 proc. uzyskał Oddział „Cukrownia Nakło". Polaryzacja skupowa dla spółki w bieżącej kampanii ukształtowała się na poziomie 16,7 proc. - podaje KSC.

Jak wynika z danych przedstawicieli spółki, plon rozliczeniowy z zakończonych przez plantatorów dostaw dla Krajowej Spółki Cukrowej wyniósł średnio 60,7 t/ha i był zróżnicowany regionalnie (od 50 t/ha w rejonie Krasnegostawu do 79,7 t/ha w rejonie Nakła).

Porównując do ubiegłej kampanii, średni plon buraków dla spółki jest wyższy o ok. 5 t, co automatycznie jest też rekordowym wynikiem w okresie ostatnich kilku lat.

- W tegorocznej kampanii cukrowniczej dokonano zamiany buraków cukrowych z koncernem Pfeifer&Langen Glinojeck S.A. W ramach tej umowy KSC przekazała do P&L ok. 84 tys. t buraków z rejonu Cukrowni Dobrzelin, natomiast P&L przekazał taką samą ilość buraków z rejonu w Dobrem do Cukrowni Kruszwica i z rejonu Pelpina do Malborka - informuje KSC.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!