Lokalny rolnik myśli globalnie
- Autor: Puls Biznesu
- Data: 29-06-2017, 09:34

Potem zaopatrywanie rodziny w żywność pochodzącą od małych rolników wraz z żoną Sylwią zamienił w biznes. Lokalnyrolnik.pl. to platforma, na której mali producenci z różnych regionów wystawiają swoje sery, wędliny, miody czy warzywa. Mogą je zamawiać mieszkańcy sześciu miast. W każdym zamówienia zbiorcze docierają do magazynu, a stamtąd — po rozdzieleniu na pojedyncze zamówienia i zapakowaniu — do 220 koordynatorów lokalnych grup zakupowych, od których odbierają je klienci.
W ubiegłym roku w serwis zainwestował m.in. Robert Lewandowski. Z dwoma funduszami na pokładzie: Hedgehog Fund i Protos Ventures, firma dopracowuje do perfekcji logistykę i technologię, by ruszyć na podbój zagranicy.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Andrej Modic mówi, że w tym roku poszerzy jeszcze działalność w Polsce. Z dużych aglomeracji, w których widzi dla siebie miejsce, nie ma go jeszcze tylko w Trójmieście. Obecnie najwięcej zamówień pochodzi z Wrocławia i Warszawy. Każdy rynek traktuje indywidualnie i podkreśla, że różnią się ofertą, bo różnią się dostawcami — lokalny charakter to jeden z wyróżników tego biznesu.
Cały czas poszukuje koordynatorów, żeby maksymalnie skrócić drogę klienta do punktu odbioru. Koordynatorów będzie też niedługo szukać w krajach niemieckojęzycznych. Na ekspansję poszuka finansowania.
Więcej w „Pulsie Biznesu”.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Bio Planet: ponad 115 mln zł zysku ze sprzedaży w I poł. 2022
-
1000 pocztowców będzie uczyć się posługiwania bronią
-
Foodex24 był sukcesem. Ukraiński e-sklep z żywnością sprzedany!
-
Empik umocnił swoją pozycję w e-commerce
-
Delio wystawi mobilne kawiarnie w parkach
-
Zysk Allegro zmalał. Wyniki pociągnęły w dół dwie spółki przejęte wiosną?
-
E-sklep PGG sprzedał w tym roku ponad 600 tys. ton węgla
-
E-commerce w Grecji i Bułgarii. Czym charakteryzują się te e-rynki?
-
Biedronka szykuje sklep internetowy! Co będzie można kupić w Biedronka Home?
-
W I pół. 2022 rynek żywności ekologicznej odnotował spadek
komentarze (1)
Ta platforma nie ma sensu. Po pierwsze rolnikom się nie opłaca dostarczać produktów przez pośredników. Po drugie tu chodzi wyłącznie o duże miasta. W ww. Niemczech, rynek jest już nasycony, sam znam przynajmniej kilka podobnych projektów. W tym Regioportal. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba raczej pomóc samym rolnikom, w sprzedaży bezpośredniej, w swojej najbliższej okolicy. Czyli zmienić przepisy, aby rolnik mógł produkować i sprzedawać do sklepów i do gastronomii. Inaczej to będzie dreptanie w miejscu.
Odpowiedz