Produkcja była wygaszana od grudnia 2020 roku, aż... zupełnie stanęła. 

Marwit nie produkuje

- Wskazana przyczyna i powiązana z nią okoliczność pogarszającej się sytuacji finansowej spółki, stanowiły podstawę podjętej przez jej zarząd decyzji o rozwiązaniu umów z pracownikami - informuje "Gazetę Pomorską" Valeria Grzebińska, kierownik sekretariatu Kancelarii Adwokackiej adw. Krzysztofa Gołąba, którego toruński sąd ustanowił zarządcą firmy.

Na początku 2021 roku będąca w restrukturyzacji spółka Marwit zatrudniała ok. 200 osób, dodatkowo współpracowała z ok. 50 kierowcami na własnej działalności. - Z częścią zatrudnionych rozwiązano stosunek pracy 31 maja, a z pozostałymi 30 czerwca 2021 roku - dodaje Grzebińska.

Jeszcze na początku 2021 roku Maciej Jóźwicki, założyciel i prezes Marwitu apelował w mediach o inwestora dla spółki. Produkcja miała zostać wznowiona na początku 2021 roku. Tak się jednak nie stało.

- Potrzebujemy inwestora, który pozwoli nam wyjść z problemów finansowych - przyznaje na łamach "Głosu Wielkopolski" Maciej Jóźwicki, założyciel i prezes Marwitu.

Wierzyciele Marwitu w sądzie

Natomiast do dziś nie rozpoznano zażaleń wierzycieli na postanowienie Sądu Rejonowego w Toruniu z 25 lutego br. dotyczącego umorzenia postępowania sanacyjnego spółki. Sąd umarza takie postępowanie, jeżeli brak jest realnych możliwości przywrócenia dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań.

Konkurenci o problemach Marwitu

Lecha Krukowskiego, wiceprezesa zarządu Victoria Cymes w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl zapytaliśmy o to, jak na jego spółkę wpłynęło zniknięcie z rynku Marwitu, a więc jednego z głównych konkurentów.

- Zawsze traktowaliśmy firmę Marwit jako ważnego sojusznika na froncie budowania świadomości konsumenckiej o świeżych sokach. Na rynku jest wiele soków „udających” świeże. Działania nasze i wspomnianego konkurenta dawały efekt w postaci budowania pozycji soków świeżych w całej kategorii sokowej. Im więcej podmiotów pokazuje różnice między sokami świeżymi a pozostałymi tym lepszy efekt końcowy. Zniknięcie konkurencji z rynku nie wpłynęło zasadniczo na naszą działalność, bo zbiegło się z wybuchem pandemii oraz ograniczeniem działalności handlu. Ta sytuacja dała nam impuls do dalszego rozwoju i jeszcze cięższej pracy w kierunku rozwoju kategorii soków świeżych - podsumował.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl


Największa konferencja poświęcona sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce 7-8 listopada 2022 • Warszawa • Hotel Sheraton Grand Warsaw

Zarejestruj się!