Inicjatywa Młodzi dla Sadownictwa w apelu domaga się, aby grupy producenckie oraz spółdzielnie ogrodnicze, zaczęły spełniać funkcję, w myśl której powstały.

- Apelujemy do prezesów oraz zarządów grup producentów owoców, a także prezesów i zarządów spółdzielni ogrodniczych, aby walczyli o jak najlepsze ceny owoców dla sadownika, a nie byli jednymi z pierwszych podmiotów na rynku, które te cenę obniżają. Nie podcinajcie gałęzi na której sami siedzicie. Opamiętajcie się! Bądźmy solidarni. Zjednoczmy się i walczmy o lepsze jutro - czytamy w apelu. 

Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw z kolei namawia, by nie obwiniać grup producentów za obecną sytuację cenową w sadownictwie

Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw zauważa, że aby spełniły się żądania zawarte w apelach, co jest też oczekiwaniem sadowników zrzeszonych w organizacjach, oczekuje od autorów apeli zaprzestania oskarżania organizacji i kreowania ich negatywnego wizerunku oraz aktywnego zaangażowania się w proces dalszego organizowania się sektora.

- Korzystając z doświadczeń własnych, a także innych, którym się udało lub nie udało, na pewno zrobicie to lepiej, efektywniej niż niektóre obecne grupy. Jak już w organizacjach będziemy mieli przynajmniej 50% jabłka deserowego, a następnie utworzą one zrzeszenia, które będą ze sobą współpracowały, to jest szansa wpływać na cenę - czytamy w piśmie Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl