Nordis rozpoczął działalność w Zielonej Górze 45 lat temu, w sierpniu 1968 r. Nordis produkuje lody, mrożonki i dania gotowe, a także prowadzi dystrybucję na terenie kraju wyrobów pod własną marką, jak i produktów największych marek krajowych i światowych. Zatrudniając w sezonie około 600 pracowników Nordis jest także jednym z największych pracodawców w regionie lubuskim.

- Ostatnie 20 lat historii Nordis to wiele niekonwencjonalnych posunięć biznesowych - mówi Tomasz Meller, prezes Grupy Nordis - Wywindowały one spółkę do czołówki polskiej branży mrożonkowej. Nordis udowodnił w tym czasie, że można sprywatyzować spółkę bez kapitału zagranicznego, oddając ją w ręce pracowników, i że można osiągać sukcesy w branży spożywczej bez współpracy z hipermarketami i dyskontami - dodaje Tomasz Meller.

Nordis, jako producent i dystrybutor, rozwinął na dużą skalę kooperację z małymi i średnimi sklepami, w tym polskimi supermarketami, czy ich sieciami, np. Lewiatan, Chata Polska, Spar, Słoneczko, PSS-y, czy Śląska Grupa Zakupowa.

Do najbardziej znanych wyrobów firmy, oprócz lodów familijnych Nordis Cadenza i lodów impulsowych Nordis Wisus, czy Nordis Milord, należą dania gotowe. Wśród nich królują pyzy z mięsem.

Nordis buduje także nowe kategorie produktów mrożonych, np. wprowadził ostatnio dania mrożone dla dzieci - Nordis Kids.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl