Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Nowy właściciel Pektowinu zainwestuje w linię technologiczną do produkcji koncentratów

  • Autor: www.portalspozywczy.pl / NSZZ Solidarność
  • Data: 13-02-2012, 10:40
30 stycznia 2012 roku, doszło do spotkania przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych Pektowinu z nowym prezesem z ramienia francuskiego Natureksu. Zostali oni poinformowani o planach spółki, m.in. budowie nowej linii technologicznej, która zostanie zamontowana przed końcem roku - podała KZ NSZZ "Solidarność" w ZPOW Pektowin SA w Jaśle.
Nowy właściciel Pektowinu zainwestuje w linię technologiczną do produkcji koncentratów
Pektowin.com.pl

Jak czytamy w komunikacie "Soldiarności", podstawowym wyznacznikiem, dla którego Naturex zainteresował się jasielskim zakładem była produkcja pektyny. - Fakt, iż Polska jest dużym producentem koncentratu jabłkowego, daje możliwość pozyskania surowca do produkcji pektyny oraz możliwość produkcji innych koncentratów owocowo-warzywnych na potrzeby innych firm. Temu ma służyć nowa linia technologiczna. Jeżeli zaś chodzi o inne rodzaje produkcji, będą one podlegać analizie wewnętrznej, by można było znaleźć rozwiązania, które pozwolą na osiąganie przez nie zysku - podano.

Prezesem został J. Dikansky. - Jak zaakcentował, filozofią Naturex-u nie jest likwidowanie stanowisk pracy, tylko ich tworzenie, ale mogą zdarzyć się sytuacje, że likwidacja stanowisk pracy będzie niezbędna dla poprawy relacji biznesowych - podała "Solidarność".

Przypomnijmy, KZ NSZZ "Solidarność" w ZPOW Pektowin SA w Jaśle skierowała w styczniu br. pismo do prezesa ARP z zapytaniem o warunki na jakich zostały sprzedane akcje spółki francuskiej firmie Naturex SA. Pracownicy uważają, że bez zapisów dotyczących zachowania miejsc pracy przynajmniej na dotychczasowym poziomie oraz inwestycji zwiększających potencjał spółki, umowa sprzedaży powinna być renegocjowana.

Jak dowiedziała się "Solidarność", szczegóły transakcji nie mogą zostać ujawnione. Prawnik firmy Naturex poinformował, że transakcja sprzedaży 100 proc. akcji spółki Pektowin SA miała charakter wyłącznie kapitałowy i nie wiązała się z przejściem zakładu pracy na nowego pracodawcę. Oznacza to, że nie ani na pracodawcy ani na zbywcy oraz nabywcy akcji tej spółki nie ciążył obowiązek podjęcia działań informacyjno-konsultacyjnych w stosunku do zakładowych organizacji związkowych.

Naturex jest liderem produkcji specjalistycznych składników pochodzenia roślinnego. Grupa działa na trzech strategicznych rynkach: Food & Beverage, Nutrition & Health oraz Personal Care, produkując i wprowadzając do obrotu specjalistyczne składniki pochodzenia roślinnego na potrzeby przemysłu rolno-spożywczego, nutraceutycznego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ludwik 2012-02-14 17:17:49

    A czemu Agencja nie ujawnia żadnych informacji dotycząccyh transakcji? Ktoiś wziłą w łapę?

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!