Wsparcie unijne pozwoliło na wybudowanie nowoczesnej przechowalni warzyw o powierzchni 35 tys. m kw wraz pełnym zapleczem maszynowym. - Wszystkie inwestycje objęte są 75 proc. wsparciem dofinansowania z Unii Europejskiej i środków krajowych - mówi dr Jarosław Jurzysta z Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. - Obiekt, w którym obecnie przebywamy, gwarantuje świeżość warzyw i ich stałą dostępność praktycznie przez cały rok prawie bez strat, wcześniej zgodnie z tradycją warzywa kopcowano lub przechowywano w budynkach bardziej lub mniej przystosowanych do tego celu. Priorytetem dla unijnej polityki rolniczej jest wspieranie grup producenckich, dlatego udało nam się wykorzystać ten moment dla zrealizowania wielu grupowych inwestycji - dodaje.

Moce przerobowe linii produkcyjnej to łącznie 20 tys. ton warzyw. Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy. Obecnie firma na stałe zatrudnia 10 pracowników, planuje wzrost zatrudnienia do 50 lub nawet 100 miejsc pracy. Oprócz tego pracę znajdą tu też osoby chcące pracować sezonowo przy zbiorach warzyw.

Kujawska Grupa Producentów Warzywa Groblewskich Sp. z o.o. jest grupą producentów gospodarującą na 800ha gruntów rolnych, z czego produkcja warzyw prowadzona jest na 400 ha.

Grupa podtrzymuje rolnicze tradycje regionalne i wciąż się rozwija. W obecnym kształcie firma zawiązała się przed 5 laty. Profil działalności grupy to skup warzyw od członków grupy ich przechowywanie, przygotowanie do sprzedaży (pakowanie) i sprzedaż. Firma skupia się nie tylko na polskim rynku, część warzyw jest eksportowana głównie na rynek wschodni- Rosja, ale również do Norwegii, Portugalii, Anglii, czy Francji. Na rynku hurtowym (wysyłka warzyw do sieci marketów)firma działa od 2 lat.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl