Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Pepees przedstawił wstępne wyniki za I kw. 2017 r. Zyski znacząco wzrosły

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 08-05-2017, 08:48
Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego Pepees S.A. informuje, iż w związku z zakończeniem 8 maja 2017 roku procesu agregacji danych finansowych realizowanego na potrzeby przygotowania skonsolidowanego raportu Spółki oraz Grupy Kapitałowej Emitenta za I kwartał 2017 roku, podjęta została decyzja o przekazaniu do publicznej wiadomości wstępnych wyników finansowych za ww. okres.
Pepees przedstawił wstępne wyniki za I kw. 2017 r. Zyski znacząco wzrosły
fot. za pepees.pl

Grupa Kapitałowa Pepees przedstawiła wstępne dane finansowe za I kwartał 2017 roku, z których wynika, że grupa wypracowała 56,9 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 37,3 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk netto przypadający akcjonariuszom spółki wyniósł 5,4 mln zł wobec 2,7 mln zł w analogicznym okresie  2017 r. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Z kolei wstępne wyniki finansowe Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego Pepees  S.A. za I kwartał 2017 roku mówią i tym, że przychody ze sprzedaży wzrosły do 38,9 mln zł z 28,4 mln zł. Zysk netto wzrósł do 3,9 mln zł z 2,5 mln zł.
 
Zarząd spółki wyjaśnia, że odnotowany w I kwartale 2017 roku znaczny wzrost zysku wystąpił m.in. dzięki większej sprzedaży nie tylko w podmiocie dominującym ale również w spółkach zależnych. W spółce PPZ BRONISŁAW wzrost sprzedaży wyniósł 76 proc. i odnotowano ponad pięciokrotny wzrost wyniku netto. W spółce ZPZ LUBLIN wzrost sprzedaży wyniósł 29 proc. oraz nastąpiła znacząca poprawa wyniku - w ubiegłym roku spółka poniosła stratę netto, w roku bieżącym wynik jest dodatni.
 
Jednocześnie Emitent przypomina, że ostateczne wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku zostaną przekazane w rozszerzonym skonsolidowanym raporcie kwartalnym, który zostanie opublikowany w dniu 15 maja 2017 r.
 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!