Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Plantatorzy czarnej porzeczki zawiązali komitet protestacyjny

  • Autor: www.sadyogrody.pl
  • Data: 10-07-2015, 08:46
Producenci czarnej porzeczki zawiązali komitet protestacyjny. W związku z niskimi cenami skupu tych owoców zwrócono się z apelem o wstrzymanie zbiorów i zaprzestanie dostaw surowca do przemysłu przetwórczego do czasu podwyższenia cen skupu do wartości zbliżonych do kosztów produkcji tych owoców.
Plantatorzy czarnej porzeczki zawiązali komitet protestacyjny
fot. shutterstock.com

Jak uzasadnia komitet protestacyjny, obecne proponowane przez ten przemysł ceny dla producentów w kolejnym już roku pokrywają koszty poniesione na produkcję tych owoców zaledwie w 20-25 proc. 

- Ciągle wymyślane przez przedstawicieli przetwórstwa powody, według których ceny płacone producentom muszą być tak niskie, są tylko dowodem na traktowanie nas, jak łatwowiernych nieuków, a wręcz współczesnych niewolników - podano w apelu do plantatorów. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Jak uzasadnia komitet, gdyby powtarzane corocznie przez przemysł argumenty o masowych nasadzeniach i zapasach koncentratu były prawdziwe, to po pierwsze na polskiej ziemi brak byłoby już miejsca na inne uprawy, a po drugie narastające lawinowo ilości zapasu koncentratu uniemożliwiłyby skup i przerób innych gatunków owoców.

- Nie widzimy i chyba nie ma innego sposobu, by zmienić mentalność właścicieli przemysłu przetwórczego niż odcięcie ich od surowca - dodają.

Producenci oczekują na odpowiedź z kancelarii Premiera RP na wystosowane do Pani Premier pismo z apelem o interwencję w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji . Zwracają się również z apelem do ministra rolnictwa z żądaniem spotkania się z przedstawicielami producentów i wytłumaczenia się ze składanych w ubiegłym roku obietnic. 

Czytaj więcej na www.sadyogrody.pl.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Plantator 2015-07-12 12:39:28

    Czarny pijar. Chciałbym wiedzieć dlaczego cena porzeczki jest od kilku lat na takim niskim poziomie

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!