Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Prezes IMC: Chcemy rozwijać uprawy ziemniaka

  • Autor: Paulina Bełżecka, portalspozywczy.pl
  • Data: 17-11-2011, 11:06
Ukraiński Industrial Milk Company wyda w 2012 roku na inwestycje ponad 70 mln USD, przede wszystkim na zwiększenie banku ziemi, co może dokonać poprzez akwizycje. Spółka zamierza inwestować także w nowe elewatory dla zbóż oraz magazyny dla ziemniaka. Właśnie na uprawę ziemniaków ukraiński IMC chce położyć w najbliższym czasie silny nacisk.
Prezes IMC: Chcemy rozwijać uprawy ziemniaka
Ievgen Osypov, prezes Industrial Milk Company

- Nasze plany inwestycyjne na następny rok wynoszą ponad 70 mln USD. Jednym z głównych celów będzie zwiększenie banku ziemi do 100 tys. ha, z obecnych ponad 47 tys. ha. Niedawno zawarliśmy umowę o przejęciu sześciu przedsiębiorstw rolniczych dzierżawiących 9,5 tys. ha. Prowadzimy też rozmowy dotyczące zakupu innych firm rolniczych - mówi Ievgen Osypov w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Spółka zamierza inwestować również w nowe elewatory dla zbóż oraz magazyny dla ziemniaka. Część pieniędzy wyda na maszyny rolnicze. - Na razie koncentrujemy się na istniejących segmentach: uprawa zbóż i ziemniaka, produkcja mleka oraz działalność związaną z magazynowaniem. Szczególnie nacisk ostatnio kładziemy i będzie kłaść w najbliższym czasie na ziemniaczany segment naszego biznesu. Jest to bardzo interesujący kierunek rozwoju, gdyż na Ukrainie praktycznie nie ma przemysłowej produkcji ziemniaka - mówi prezes IMC.

IMC szacuje, że w 2011 roku spółka wyprodukuje łącznie 17,5 tys. ton mleka, a w przyszłym 18,5 tys. ton.

Prezes ocenia, że wejście spółki z produkcją do Polski byłoby bardzo trudne, ze względu na duże różnice w strukturze rolnictwa, czy w prawie. - Polski rynek rolniczy zdecydowanie różni się od ukraińskiego pod różnymi względami. Po pierwsze panują tutaj inne warunki przyrodnicze (przede wszystkim inna jakość gleb). Po drugie w Polsce występuje bardzo rozdrobniona struktura upraw - bardzo dużo gospodarstw o małej powierzchni. Po trzecie inaczej niż na Ukrainie uregulowana jest kwestia własności ziemi. Dlatego trudno jest porównywać działalność firm rolniczych na polskim i ukraińskim rynku - ocenia Ievgen Osypov.

- Nie mamy na razie planów związanych z prowadzeniem działalności w Polsce. Jednak nie wykluczone, że nasza produkcja może trafić na ten rynek - dodaje.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!