Profi wchodzi w nowe kategorie spożywcze. "Chcemy zaskoczyć rynek"
- Rok 2017 otworzyliśmy wejściem w nowe kategorie spożywcze. Wchodzimy w kategorię dań świeżych, co na etapie przygotowań wymagało sporo inwestycji zarówno w maszyny do produkcji jak i budowę całkowicie nowego sytemu dystrybucji: sprzedaży bezpośredniej - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Bogdan W. Śliwa, wiceprezes zarządu ds. handlu i marketingu Wielkopolskiej Wytwórni Żywności Profi Sp. z o.o. sp. k.

Profi rozpoczęło rok 2017 od wprowadzenia do sprzedaży gotowych do spożycia sosów w trzech popularnych smakach: bolońskim, grzybowym oraz słodko-kwaśnym.
- W tej chwili, jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego dużego projektu. Wchodzimy w kategorię dań świeżych, co na etapie przygotowań wymagało sporo inwestycji zarówno w maszyny do produkcji jak i budowę całkowicie nowego sytemu dystrybucji – sprzedaży bezpośredniej - mówi wiceprezes Bogdan Śliwa.
Jak dodaje, efektem ciężkiej pracy całego zespołu było wprowadzenie w lutym pierwszych produktów w tej kategorii - zup i sałatek chłodzonych „Moje odkrycie”, które są dostępne w wybranych punktach w pięciu największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu
- Planujemy już obecność w kolejnych miastach. "Moje odkrycie" to kulinarna wariacja powszechnie znanych zup oraz sałatek, które powstały z połączenia tradycyjnych przepisów z elementami kuchni świata. Linia produktów „Moje odkrycie” będzie sukcesywnie poszerzana o nowe wariacje smakowe. Wejście w nową kategorię wspiera intensywna kampania internetowa z geotargetowaniem. Jeśli chodzi o pozostałe plany i pomysły, a tych, przyznam, nam nie brakuje, to prace nad większością z nich już trwają. Szczegółów nie mogę zdradzić, ale mogę zapewnić już dziś, że dokładamy starań, by wkrótce znów zaskoczyć rynek - dodaje Śliwa.
Wielkopolska Wytwórnia Żywności Profi istnieje od 1993 roku. Firma zbudowana jest w całości na polskim kapitale i jest liderem w branży pasztetów z drobiem, posiadając blisko 50% udziału w rynku.
W pierwszych latach działalności, podstawową gałęzią produkcji były pasztety z drobiem. W kolejnych latach, w odpowiedzi na potrzeby zmieniającego się rynku, oferta Profi była sukcesywnie rozszerzana o nowe kategorie produktów. Dziś Profi oferuje polską żywność w kilkunastu kategoriach i są to m.in. pasztety, konserwy mięsne, zupy i dania gotowe, zupy błyskawiczne, sałatki lunchowe oraz pasty kanapkowe i hummusy.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.