Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Rekordowy import jabłek do Rosji w styczniu br.

  • Autor: Bank Gospodarki Żywnościowej
  • Data: 12-03-2013, 10:05
Zgodnie z danymi fruit-inform.com w styczniu br. Rosja zaimportowała 152 tys. ton jabłek świeżych, co było rekordową ilością biorąc pod uwagę ten okres w roku. Wolumen importu był wyższy w porównaniu do stycznia 2012 roku, kiedy to ukształtował się na poziomie 113 tys. t, a także w stosunku do grudnia 2012 roku - wzrost o 27 tys. t (+22%). Największy udział w tej wielkości miały kraje takie jak Polska, Mołdawia i Serbia - informują analitycy BGŻ.
Rekordowy import jabłek do Rosji w styczniu br.
Rekordowy import jabłek do Rosji

Brak jest dostępnych danych nt. dokładnej wielkości eksportu z Polski w styczniu br., niemniej można sądzić że udział naszego kraju w sprzedaży jabłek do Rosji zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. W grudniu 2012 r. według danych Eurostatu eksport z Polski do Federacji Rosyjskiej wyniósł ponad 64 tys. t i był 2,1-krotnie wyższy niż przed rokiem, kształtując się na rekordowym poziomie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Wzrost znaczenia Polski mógł się odbywać kosztem importu jabłek z Serbii, gdzie w 2012 roku ich zbiory zmniejszyły się aż o 40% w relacji r/r w wyniku nienajlepszych warunków pogodowych zimą ubiegłego roku a także wiosennych przymrozków. Mniejsze były dostawy także z krajów takich jak Francja oraz Włochy - o 54% w relacji do grudnia 2011 r. Jednak łączna wielkość eksportu z tych krajów była relatywnie niewielka i wyniosła tylko 3,2 tys. t.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!