Minęło już 11 lat od momentu, kiedy mówi się o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego "Trzemeszno", a sprawa nadal jest nierozstrzygnięta.

Pierwszy przetarg na tę spółkę został przeprowadzony na korzyść Lubelskiej Korporacji Finansowej, ale do podpisania umowy nie doszło. Po likwidacji Agencji Prywatyzacji sprawa wróciła do kompetencji Ministra Skarbu Państwa, które zajęło się tym tematem, a resort ponownie przyjął strategię prywatyzacji spółki. Jednak m.in. po interwencji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z prośbą o wstrzymanie procesu prywatyzacji do czasu rozstrzygnięcia wszelkich problemów prawnych związanych ze strukturą właścicielską PPZ "Trzemeszno" wstrzymano ten proces.

Warto przypomnieć jakie podmioty interesowały się ostatnio nabyciem udziałów PPZ Trzemaszno. Były to cztery spółki: Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego Pepees, Krajowa Spółka Cukrowa, Spółka Plantatorsko-Pracownicza Trzemeszno oraz Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Chemirol.

29 marca 2013 roku MSP podjęło decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia procesu prywatyzacji PPZ "Trzemeszno".

- 15 marca 2013 r. resort skarbu parafował umowę zbycia udziałów firmie Pepees. Następnie 29 marca ministerstwo odstąpiło od negocjacji. Pytam dlaczego wybrano Pepees i dlaczego odstąpiono o tej prywatyzacji? Co konkretnie resort chce dalej zrobić? - pytał Zbigniew Dolata na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rolnictwa.

- Po zamknięciu 29 marca tego procesu prowadzone są analizy dotyczące formuły w jakiej formie i w jaki sposób ministerstwo będzie chciało prowadzić proces przekształceń własnościowych tej spółki. Zakończenie tych prac planowane jest na przełom kwietnia i maja, tak aby po długim weekendzie móc już proces realizować według przyjętej formuły - odpowiedział na posiedzeniu komisji Wojciech Chmielewski, dyrektor Departamentu Prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl