Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Truskawki 2022: Ile dzisiaj kosztują?

  • Autor: SadyOgrody.pl
  • Data: 29-05-2022, 11:47
Ceny truskawek w hurcie w 2022 roku zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jakie ceny za te owoce obowiązują dzisiaj na giełdach i rynkach hurtowych w Polsce?
Truskawki 2022: Ile dzisiaj kosztują?
Truskawki 2022: Ile kosztują dzisiaj te owoce? fot. shutterstock

Jaka jest cena truskawek dzisiaj na Broniszach?

Jak informuje portal branżowy Sady Ogrody, w sobotę 28 maja poranne ceny truskawek na Rynku Bronisze odnotowały spadek.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Według informacji Związku Sadowników RP odmiana Rumba sprzedawana była po 8 zł/łubiankę. Najwyższa cena za łubiankę truskawek wynosiła 15 zł. Podaż owoców jak na sobotę była duża, ale jakość fatalna. Według opinii plantatorów powinny już ruszyć skupy truskawek przemysłowych, aby te nie były wpychane na rynek deserowy, psując tym samym ceny truskawek dobrej jakości.

Cena truskawek dzisiaj na Giełdzie w Goławinie

Duży spadek cen miał miejsce także o poranku na Giełdzie Goławin. Przed godziną 10 ceny wynosiły od zaledwie 8 zł do 15 zł za łubiankę. Choć plantatorzy informowali nawet o cenie 7 zł.

W okolicach godziny 15 stawki nieco wzrosły- od 10 do 16 zł. Proponowane ceny w hurcie są niskie wobec kosztów jakie ponosić muszą w tym sezonie plantatorzy.

Jakie są dziś ceny truskawek do przetwórstwa?

Jak donoszą SadyOgrody.pl, niektóre zakłady przetwórcze informują o rozpoczęciu skupu truskawek do przetwórstwa. Za truskawki z szypułka otrzymać można 2,5-3 zł/kg. Owoce bez szypułki skupowane są za 4-4,5 zł/kg. W Nowym Przybojewie truskawki z szypułka wyceniane są na 2,8 zł/kg. 

Zdaniem plantatorów skupy truskawek przemysłowych powinny już ruszyć pełną parą, żeby owoce najsłabszej jakości nie były wpychane na rynek deserowy, psując tym samym ceny truskawek dobrej jakości.

W ubiegłym roku średnia cena truskawek z szypułką na koncentrat wynosiła 2,6 zł/kg, zaś te bez szypułki na mrożenie skupowane były za 4,5 zł/kg. Biorąc pod uwagę niebotyczny wzrost kosztów produkcji truskawek ceny w tym sezonie powinny być wyższe. A czy będą? W dużej mierze będzie to zależało od pogody i podaży. 

 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!