Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Biznes i technologie

Innowacje mogą wspierać eksport polskiej żywności

  • Autor: Łukasz Stępniak, Rafał Więckiewicz
  • Data: 27-10-2015, 21:05
Na temat tego, w jaki sposób innowacyjność może wspierać rozwój i konkurencyjność polskiego sektora spożywczego, a także napędzać eksport krajowej żywności z Bożeną Lublińską-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), rozmawiają Łukasz Stępniak i Rafał Więckiewicz.
Innowacje mogą wspierać eksport polskiej żywności

PARP bardzo mocno zaangażowała się w promocję Polski i polskich produktów na Expo 2015 w Mediolanie, czy to oznacza, że agencja jeszcze mocniej niż dotychczas będzie wspierać branżę żywnościową?

Włączenie się w tematykę rolno-spożywczą, wiąże się z Expo 2015 w Mediolanie, które dotyczy problemów żywności i wyżywienia.

Jedzenie oraz produkty rolno-spożywcze przewijają się w prezentacjach wszystkich krajów. Nie jest tak, że PARP codziennie znajduje się poza sektorem rolno-spożywczym.

W programach operacyjnych finansowanych z funduszy strukturalnych część firm nie może być beneficjentami ze względu na prowadzoną działalność. Mogą natomiast korzystać z programu rolnego. Jest to naturalna, stworzona przez przepisy europejskie granica. Inne działania PARP, w przypadku których tej linii demarkacyjnej nie ma, wspierają branżę spożywczą. Ważna jest tutaj między innymi promocja gospodarcza. Od wielu lat organizujemy i bierzemy udział w targach związanych z sektorem rolno-spożywczym. Organizujemy spotkania przedsiębiorców, od długiego czasu jesteśmy obecni na targach spożywczych.

Dalsza część artykułu (93%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!