"Polski smak" to nasza wizytówka eksportowa - wywiad z Renatą Dutkiewicz, dyrektorem w BZ WBK
- Autor: Paulina Mroziak, Edyta Kochlewska
- Data: 30-03-2017, 13:04

- Zmiany administracyjno-prawne, kurczące się bezrobocie, sytuacja w światowej polityce wpływająca na eksport… Jaki w Państwa ocenie był miniony rok dla branży spożywczej?
2016 był kolejnym rokiem pełnym wyzwań dla branży spożywczej w Polsce. Handel mierzył się z groźbą zmian podatkowych, co przełożyło się również na stosunki z dostawcami . Przetwórcy stoczyli batalię o kształtnowego prawa wodnego. Sytuację branży w minionym roku kształtowały również niepokoje związane z wielkimi międzynarodowymi umowami handlowymi - TTIP oraz CETA.
Mieliśmy spadające bezrobocie, ale jednocześnie pojawił się brak siły roboczej oraz presja na wzrost płac - i to zarówno po stronie handlu, jak i po stronie sektora produkcyjnego. W wyniku tego obserwujemy wzrost zainteresowania zatrudnianiem obcokrajowców, głównie zza wschodniej granicy.
komentarze (1)
zadam pytanie: A coz to Bank ma do powiedzenia w kwestii ksztaltowania rynku spozywczego. Wiem zaraz odpowiedza , naklady , finanse, promocja itd. itp. Ale w jaki sposob bezpsrednio wplywa to na ksztaltowanie mareki \"polska zywnosc\" Czyzby jest ona lepsza od innych produktow w Europie ? Nie mowcie mi tylko o ekologii, czyszym powietrzu, zielonych lakach i pastwiskach, kurach i kaczkach biegajacych po zagrodach chlopskich. Te czas minely. Dyzma choc byl dyletantem, (zreszta tez teraz takich pelno w Posce) twierdzil pije ta czysciche bo to Polskie. A co Polskie to NAJLEPSZE. W jednym mial racje - POLSAK wodka jest najlepsza. Moza dodac jeszcze , ze dziewczyny tez :)
Odpowiedz