Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Mięso

Prezes Pekpolu: Wiele zakładów mięsnych może nie przetrwać obciążeń, które przyniesie 2020 rok (wywiad)

  • Autor: Adam Tubilewicz/Portalspozywczy.pl
  • Data: 10-10-2019, 08:42
Na skutek jakich czynników wiele zakładów mięsnych może nie przetrwać 2019 i 2020 roku? Dlaczego produkcja wegetariańska w zakładzie mięsnym to nic złego? Z jakich przyczyn upadła koncepcja Polskiego Klastra Mięsnego oraz o tym, że produkcja pod markami własnymi sieci handlowych nie musi być mniejszym złem dla zakładu mięsnego - opowiedział nam Tomasz Łączyński, prezes Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka.
Prezes Pekpolu: Wiele zakładów mięsnych może nie przetrwać obciążeń, które przyniesie 2020 rok (wywiad)
Tomasz Łączyński, fot. mat. pras.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Adam Tubilewicz, Portalspozywczy.pl: Na początku 2019 roku Zakłady Mięsne Pekpol wprowadziły na rynek linię pasztetów warzywnych "Dziarskie Jarskie”. Skąd pomysł na tego rodzaju nowość?

Tomasz Łączyński, prezes Zakładów Międnych Pekpol Ostrołęka: Obserwujemy rynek. Jeździmy na różnego typu targi, bierzemy udział w forach, spotkaniach branżowych. Na dobrą sprawę, jeżeli ktoś robi pasztet mięsny, zrobienie pasztetu warzywnego nie jest problemem. W związku z tym wymyśliliśmy sobie, że możemy zaproponować coś nowego dla klientów. Wydzieliliśmy “zakład w zakładzie”, z oddzielnymi, odpowiednimi pomieszczeniami i urządzeniami np. do obierania czy rozdrabniania warzyw. To nam wystarcza i jesteśmy w stanie zamknąć cały ciąg na tej linii. Nasze pasztety wyróżnia na rynku fakt, że produkujemy je z nieprzetworzonych warzyw.

Dalsza część artykułu (95%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!