Ben&Jerrys zaangażowany w konflikt na Ukrainie

Jeszcze przed wkroczeniem wojsk Putina, głos w narastającym konflikcie Rosji z Ukrainą zabrała należąca do brytyjskiego koncernu marka lodów.

Twitterowy profil Ben&Jerry's wezwał w mediach społecznościowych prezydenta USA Joe Bidena do tego, by...nie wysyłał amerykańskich żołnierzy na Ukrainę. 

„Nie można jednocześnie zapobiegać i przygotowywać się do wojny” – czytamy w tweecie Ben&Jerry's.

Według producenta lodów, który zamieścił słowa „Peace, Love, & Ice Cream”, fakt, że Stany Zjednoczone wysłały więcej żołnierzy do Europy w odpowiedzi na rosyjskie groźby wobec Ukrainy „tylko podsyca płomienie wojny”.

„Wzywamy prezydenta Bidena do złagodzenia napięć i pracy na rzecz pokoju zamiast przygotowywania się do wojny” - czytamy we wpisie Ben&Jerry's.

Z dzisiejszej perspektywy tweet marki kiepsko się zestarzał. Po rosyjskiej inwazji komentarze, w których internauci zarzucali producentowi lodów prorosyjskie sympatie i apelowali, aby firma skupiła się na swojej podstawowej działalności należały do najłagodniejszych.

Co ciekawe, zaangażowanie marki Unilevera skrytykował osobiście nawet Radosław Sikorski, były szef polskiego MSZ:

Do dziś media społecznościowe Ben&Jerry's ani słowem nie odniosły się do wojny na Ukrainie. 1 marca firma poinformowała za to o zaangażowaniu w akcję na rzecz...sprawiedliwości rasowej na Florydzie.

Unilever potępia agresję na Ukrainę

Na mocne wsparcie Ukrainy zdecydował się za to właściciel Ben&Jerry's - koncern Unilever. W opublikowanym 3 marca oświadczeniu Alan Jope, prezes Unilevera przedstawił stanowisko koncernu wobec rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Prezes Unilevera potępia inwazję Rosji na Ukrainę. "To brutalny akt wojny"

- Jesteśmy głęboko wstrząśnięci bezsensownymi aktami przemocy popełnianymi wobec niewinnego narodu Ukrainy i potępiamy inwazję państwa rosyjskiego za to, czym jest: brutalnym aktem wojny przeciwko sąsiedniemu suwerennemu krajowi - dodał.

Aby wesprzeć globalną pomoc humanitarną, Unilever współpracuje z partnerami z organizacji pozarządowych na miejscu, aby przekazać żywność, środki higieny osobistej i produkty higieniczne o wartości 5 milionów euro osobom dotkniętym wojną.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl