Lody - warto zwracać uwagę na gramaturę

Znana influencerka wzięła na tapet cztery produkty marek dostępnych w naszym kraju i porównała je.

Zobaczcie! W przeliczeniu na 1 litr te lody są najlżejsze - mają zaledwie 555 g wsadu na 1000 ml. Te mają 600 g, a te 625 g. A te, uwaga, 869 g, czyli są najcięższe - wyjaśniała pokazując opakowywania. - Dlatego są najdroższe na półce, ale coś za coś - zaznaczyła.

- Porównujcie ceny produktów od różnych producentów, ale zwracajcie też uwagę na to ile tych lodów w środku rzeczywiście jest - dodała.

Bosacka sprawdza skład lodów czekoladowych

W kolejnym poście w mediach społecznościowych Katarzyna Bosacka przypomina ubiegłoroczną akcję porównującą składy lodów czekoladowych. 

Na tapet wzięła 9 lodów od różnych producentów. Jakie wnioski?

"Lody zawierają sporo cukru to fakt, ale wielu producentów dodaje do nich jeszcze szkodliwy syrop glukozowo-fruktozowy (...). Niektórzy producenci zmniejszają ilość mleka dodanego do produktu na rzecz wody. W lodach są często sztuczne aromaty" - napisała Bosacka pod zestawieniem.

Zwróciła uwagę także na stabilizatory, zazwyczaj jest to mączka chleba świętojańskiego i guma guar. "Nie są substancje szkodliwe, ale lody spokojnie mogłyby się bez nich obejść. Ich zadaniem jest nadanie produktowi kremowej konsystencji, ale np. guma guar spożywana w dużych ilościach może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia" - napisała.

"Wniosek? Sprawdzajmy składy lodów, kupujmy te bez syropu glukozo-fruktozowego, sztucznych aromatów i z krótkim składem. Jednocześnie nie dajmy się też zwariować, bo przecież lodów nie jemy codziennie przez cały rok (chyba, że są tu tacy amatorzy?😄) - czytamy na Instagramie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl