Trudno teraz przywołać jak i od kogo to się zaczęło. Być może przykład popłynął z Włoch, gdzie pizzę, słodycze i inne przysmaki rozdawać zaczęli mieszkańcy Rzymu lekarzom i całemu personelowi stołecznego szpitala zakaźnego Spallanzani, będącemu na pierwszej linii walk z koronawirusem. W ten sposób chcieli podziękować personelowi za poświęcenie.

A być może tego typu zachowania w obliczu zagrożeń leżą w naturze ludzkiej i akcja w Polsce zaczęła się „sama z siebie”. Restauracje i pizzerie zaczęły bowiem przekazywać bezpłatnie jedzenie szpitalom zakaźnym i personelowi medycznemu w naszym kraju. Również producenci produktów spożywczych i sklepy detaliczne włączyły się do akcji.

Maspex zdecydował o przekazaniu ponad miliona swoich produktów dla 21 specjalnych jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce. Łącznie do szpitali trafi ponad milion sztuk produktów Maspeksu m.in. soków i musów owocowych Tymbark i Kubuś, niegazowanej wody źródlanej Kubuś Waterrr, dań gotowych i dżemów Łowicz, zup Krakus, makaronów i płatków Lubella oraz suplementów diety Plusssz. Produkty trafią do pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem.

Jeden z największych producentów słodyczy, spółka Colian także zdecydowała się na wsparcie wszystkich szpitali przekształconych w zakaźne do walki z COVID-19 w naszym kraju. Producent przekaże dla lekarzy i pacjentów 160 tysięcy sztuk słodyczy i napojów niegazowanych. Do lekarzy i pacjentów trafi łącznie prawie 160 tysięcy sztuk wafelków Grześki, batoników Goplana Break, ciastek Petit Beurre Jutrzenki, czekoladek od Goplany oraz napojów niegazowanych Hellena. Dostawy będą realizowane za pośrednictwem Colian Logistic, spółki wchodzącej w skład Grupy. Firma nie wyklucza wsparcia także innych inicjatyw pomocowych.

Sieć Żabka Polska postanowiła wesprzeć finansowo instytucje, które pełnią strategiczną rolę w rozwiązywaniu problemów związanych z koronawirusem  i przekazać 4,5 mln złotych dla pracowników służby zdrowia, ministerstw oraz nadzorowanych przez nie jednostek.

Firma Allegro z branży e-commerce poinformowała zaś, że przez miesiąc każdy będzie mógł skorzystać z darmowych dostaw w Polsce za pośrednictwem usługi Allegro Smart!. Wesprze to w zakupach przez internet osoby, które zostają w domu i unikają zatłoczonych miejsc w czasie pandemii. Koszt darmowych dostaw zostanie pokryty przez Allegro.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl