- Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak dynamicznymi wzrostami cen surowców, z ogromną presją płacową, jak obecnie. Jednak to, co chyba najbardziej wszystkich zaskoczyło, to załamanie się łańcucha logistycznego, co również spowodowało kolejny wzrost cen. Do tego należy dołożyć ceny energii, które rosną w zatrważającym tempie - wylicza Jan Kolański.

Ceny słodyczy wzrosną o kilkanaście procent

- Dotąd podwyżki cen, które mogliśmy przekładać na konsumenta przez detal, sięgały kilku procent. Teraz musimy zacząć myśleć o podwyżkach, w części kategorii, o kilkanaście lub nawet powyżej 20 proc. - zapewnia prezes firmy Colian.

Załamał się rynek logistyczny, do tego dochodzi problem związany z brakiem rąk do pracy w charakterze kierowców. - Jest to trudna praca, którą młoda generacja nie jest zainteresowana - dodaje. 

Nie jest tajemnicą, że za wszystkie podwyżki cen surowców i produkcji finalnie zapłaci konsument. Czy to wpłynie na konsumpcję i popyt? - Będziemy konsumować tyle, na ile bedzie nas stać - mówi Jan Kolański.

Prezes przyznał, że w portfelu Coliana nie ma obecnie ani jednego produktu, który byłby wytwarzany taniej niż w ubiegłym roku.

Colian zwiększy produkcję Grześków i Jeżyków

- Oddajemy obecnie w pełni zautomatyzowany magazyn dla napojów w Opatówku. Plany inwestycyjne ograniczamy do minimum, tak, żeby zrealizować wszystkie projekty, które umożliwią nam zwiększenie zdolności produkcyjnycyh, w obszarach, w których mamy takie potrzeby - mamy np. duży niedobór mocy produkcyjnych w wytwarzaniu Jeżyków czy batonów Grześki - ujawnia Jan Kolański. 

Jan Kolański, prezes firmy Colian wziął udział w XIV FRSiH w panelu "Eksportowa swoboda a polskie sukcesy. Pandemia okazją dla przygotowanych".


 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl