W ten sposób brand włącza się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i stawia sobie za cel podejście proekologiczne, które jest jednym z głównych kierunków rozwoju firmy Colian.

Całe opakowanie galaretek Mella można ponownie wykorzystać

Od teraz całe opakowanie galaretek Mella od Goplany można ponownie wykorzystać: wypraskę, kartonik, kołderkę oraz owijkę. Używane dotąd wypraski powstawały z metalizowanego materiału PET i kwalifikowały się do grupy opakowań wielomateriałowych, które objęte są dziś najwyższymi stawkami opłaty produktowej.

Ponadto z uwagi na swoje właściwości wypraski te nie nadawały się do recyklingu i generowały znaczące koszty wytwórcze. W efekcie prac zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu w kwietniu 2023 r. po raz ostatni w produkcji galaretek użyto metalizowanych tacek. Galaretki Mella od teraz trafiają do placówek handlowych w nowej, bardziej ekologicznej odsłonie.

Galaretki Mella - co to jest?

Produkowane przez Zakład w Bydgoszczy galaretki Mella są otulone czekoladą i występują w czterech owocowych smakach: cytrynowym, porzeczkowym, pomarańczowym i wiśniowym.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl