Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Fifor to polski producent słonych przekąsek (głównie chipsów ziemniaczanych i chrupek kukurydzianych), którego wyroby sprzedawane są pod markami własnymi sieci handlowych. Przedsiębiorstwo założył w 2013 r. Epaminontas Mitzalis, który zachowa większościowy pakiet udziałów i będzie nadal zarządzał spółką.

„Pozyskując znaczący kapitał na rozwój od funduszu DCEF III, będziemy mogli kontynuować inwestycje zwiększające nasz potencjał produkcyjny i wydajność w odpowiedzi na rosnące potrzeby nowoczesnego kanału rynku sprzedaży detalicznej. Będziemy także dbać o to, by spółka utrzymywała najwyższe standardy jakości, co ma coraz większe znaczenie w segmencie marek własnych” — powiedział Mitzalis. „Uważamy, że ta inwestycja to dowód wiary w nasz model biznesowy i naszą pozycję cennego strategicznego partnera dla naszych klientów i dostawców” — dodał.

„Niezmiernie cieszymy się z perspektywy współpracy z Epaminontasem Mitzalisem, odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, który od 25 lat odgrywa znaczącą rolę w branży słonych przekąsek w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenie doświadczenia zespołu zarządzającego z większym potencjałem produkcyjnym wynikającym z nowych inwestycji pozwoli spółce umocnić swą pozycję jednego z wiodących dostawców przekąsek w segmencie marek własnych w regionie. Sądzimy, że dzięki strategii zakładającej koncentrację na wydajności produkcji i jakości w segmencie marek własnych, spółka ma potencjał by stać się długoterminowym i niezawodnym partnerem sieci handlowych również w innych częściach Unii Europejskiej” — powiedział Michał Jóźwiak, Vice President w warszawskim biurze Darby.

Fundusz DCEF III przeprowadził dotychczas trzy inwestycje w Turcji, dwie na Węgrzech i jedną na Łotwie. Darby zarządza dwoma funduszami koncentrującymi się na Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej (włącznie z DCEF III), które łącznie przeprowadziły 23 inwestycje w tym regionie.

Franklin Resources, Inc. to globalna organizacja zarządzająca inwestycjami działająca na rynku jako Franklin Templeton Investments. Spółka z siedzibą w Kalifornii i oddziałami w 35 krajach zarządza aktywami o wartości przekraczającej 747 mld USD (dane na dzień 30 kwietnia 2016 r.). 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl