Dr. Oetker prowadził w Rosji jedna fabrykę w Biełgorodzie, która wytwarzała w ostatnim czasie tylko podstawowe produkty spożywcze, takie jak drożdże czy proszek do pieczenia. Koncern wytłumaczył że sprzedaje wszystkie udziały tej spółki osobom z jej kierownictwa. W ten sposób odsprzeda swój biznes i zniknie z rosyjskiego rynku.

W komunikacie forma przypomniała, że potępia zachowanie Rosji i działania wojenne, które kraj prowadzi na terenie Ukrainy.

Do tej pory z Rosji wycofała się większość zagranicznych firm. Część z nich jednak nie zamierza wstrzymywać biznesu. Producenci żywności często tłumaczą, że działają jedynie lokalnie, nie importują i nie eksportują żadnych surowców ani produktów a wytwarzane produkty dedykowane sa wyłącznie rosyjskiemu rynkowi. W ten sposób swoja działalność na terenie Rosji tłumaczyły np. Lorenz czy Barilla. Jednak coraz więcej firm obawia się nacjonalizacji majątków i przejęcia ich przez państwo rosyjskie. Rząd w Moskwie zapowiadał takie działania już w marcu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl