ETi: w ciągu niecałego roku udało nam się wiele zdziałać na rynku słodyczy w Polsce
ETi, turecki producent słodyczy, który w ubiegłym roku wkroczył na polski rynek, wiele zdziałał – firma wprowadziła produkty w czterech różnych kategoriach, rozpoczęła budowanie szerokiej dystrybucji swoich produktów i rozpoczęła współpracę ze znanymi sieciami handlowymi, a także przeprowadziła kampanie marketingowe flagowych produktów oraz przetestowała rynek - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Aleksandra Chrzanowska, General Manager ETi European Food Industries w Polsce.

ETi European Food Industries działa na rynku polskim od marca 2018 roku, a sprzedaż pierwszych produktów rozpoczęła się między majem a czerwcem ub. r.
- Podsumowując rok obecności w Polsce, musimy przede wszystkim podkreślić, że w marcu 2018 ETi zyskało osobowość prawną, jednak faktyczna sprzedaż produktów rozpoczęła się między majem a czerwcem. Mówimy więc o działalności operacyjnej, która ma obecnie niecałe dziesięć miesięcy. W tak krótkim okresie udało nam się jednak naprawdę wiele zdziałać - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksandra Chrzanowska.
- Przede wszystkim zbudowaliśmy lokalny, kilkunastoosobowy zespół i lokalne siły sprzedaży terenowej oraz rozpoczęliśmy budowanie szerokiej dystrybucji naszych produktów. Udało nam się „zalistować” je w wielu popularnych sieciach handlowych – i mówimy tu zarówno o rynku tradycyjnym, jak i nowoczesnym - dodaje.
I wymienia, że słodycze ETi są obecnie dostępne zarówno w formacie convenience, jak i w hipermarketach m.in. w Carrefourze, Makro, Tesco, Leclercu czy sklepach specjalistycznych. ETi współpracuje szeroko z dystrybutorem Eurocash. Obecnie słodycze ETi można znaleźć w takich sklepach jak: Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek, Eurosklep, PSD, Mila oraz Frisco. Słodkości z logo ETi dostępne są również w Żabce, Stokrotce oraz Polomarkecie, a także w sieciach specjalistycznych: Empiku, One Minute, Inmedio, Relay, Virgin i Kolporterze oraz na stacjach benzynowych BP. Oprócz sieci handlowych sprzedaż prowadzi także sieć kin Cinema City.
Aleksandra Chrzanowska podkreśla też, że bardzo istotne z perspektywy ETi były także inwestycje w szeroko zakrojone kampanie marketingowe dwóch marek z portfolio: Wanted i Puf.
- Zapewniły one kompleksowe wsparcie w różnych kanałach marketingowych – w telewizji, prasie oraz mediach społecznościowych, ale także w formatach niestandardowych jak kino oraz oczywiście dodatkową ekspozycję na półce. Powiedziałabym jednak, że to, co było dla nas najważniejsze na tym pierwszym etapie działalności, to możliwość zweryfikowania portfolio. Rynek nam na nie odpowiedział i to jest coś, czego trzeba po prostu doświadczyć – mówi Aleksandra Chrzanowska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.