FC „Pszczółka” dotarła do ZEA, liczy na podwojenie zysków i podbój regionu MENA
Lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest już obecna ze swoimi produktami na rynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Fabryka dzięki kontraktowi z firmą Admiral Foodstuff Trading liczy na podwojenie zysków. Poprzez tę firmę, słodycze z „Pszczółki” będą dystrybułowane na cały obszar MENA (Bliski Wschód, Północna Afryka).

28 marca cukierki Pszczółki dotarły już do klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Umowa z firmą Admiral Foodstuff Trading obejmuje dostawę całego asortymentu, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów czekoladowych.
- Bliski Wschód traktujemy, jako szansę i wiążemy z nim duże nadzieje. Potencjał współpracy jest ogromny i wykracza znacznie poza same relacje biznesowe. Nasi kontrahenci chwalą, jakość produktów i chcą z nami odkrywać nowe smaki – mówi Robert Rudnicki, prezes zarządu FC „Pszczółka.
W tym samym dniu Fabrykę Cukierków „Pszczółka” odwiedził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Ministrowi towarzyszył Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. W wizycie wzięli udział też przedstawiciele zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, prezes Krzysztof Kowa oraz członek zarządu Tomasz Olenderek. Minister Ardanowski w czasie wizyty zapoznał się z procesem produkcj oraz dystrybucji słodyczy z Pszczółki.
Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest jednym z największych producentów cukierków w Polsce. Od ponad 65 lat w Lublinie powstają karmelki, a od roku w jednej z najnowocześniejszych fabryk słodyczy w Polsce, produkowane są cukierki czekoladowe, praliny, toffi i galaretki. Do dotychczasowych flagowych produktów „Pszczółki” w postaci: „Mieszanki Imieninowej”, „Coffee Amo”, „Jogusiów” czy „Miętowych Lubelskich”, dołączyły takie nowości jak: „Czekoladowe Sympatie”, „Michaśki”, „Trufle”, „Pychałki”, „Chochliki”, galaretki: „Słoneczne” i „Tęczowe”.
„Pszczółka” sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów na całym świecie. Głównymi odbiorcami są Słowacja, Azerbejdżan, Litwa, Węgry oraz Niemcy. Spółka wysyła swoje produkty również do USA, Szwecji, Rumunii, Mongolii, Cypru, Czech, Jordanii czy Rosji. Poza Bliskim Wschodem, obecnie trwają zaawansowane rozmowy na temat nowych rynków zbytu m.in. w Kazachstanie.
„Pszczółka” należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jest polską firmą. Krajowa Spółka Cukrowa jest największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice) oraz zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego „Polskie Przetwory” z siedzibą we Włocławku.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.