Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

FoodCare prostuje: Sąd nie nakazał wycofywać produktów Gellwe

  • Autor: wniosek o publikację sprostowania - pełnomocnicy spółki FoodCare
  • Data: 08-06-2021, 19:17
Spółka FoodCare podkreśla, że "Sąd nie nakazał wycofać jakichkolwiek produktów Gellwe z rynku". Zakaz dotyczy konkretnych opakowań, a nie produktów.
FoodCare prostuje: Sąd nie nakazał wycofywać produktów Gellwe
Spółka FoodCare prostuje, że Sąd nie nakazał wycofywać produktów Gellwe

FoodCare wysłał do naszej redakcji sprostowanie do zamieszczonej przez nas informacji prasowej, z której wynikało, że "skutkiem czynów nieuczciwej konkurencji FoodCare Sp. z o.o. względem Dr. Oetker Polska Sp. z o.o., Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu ośmiu produktów marki Gellwe."

Czytaj: Sąd: Gellwe musi wycofać z rynku osiem produktów

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Poproszono o sprostowanie informacji. Podkreślono, że "Sąd nie nakazał wycofać jakichkolwiek produktów Gellwe z rynku". Ponadto FoodCare sprostował, że Sąd Okręgowy w Katowicach nie zakazał wprowadzenia do obrotu wskazanych opakowań produktów Gellwe i wyjaśnił, że zakaz dotyczy konkretnych opakowań, a nie produktów. 

Poproszono nas także o sprostowanie zdania, że "Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzenia do obrotu wyżej wskazanych konkretnych opakowań następujących produktów marki Gellwe: Proszek do pieczenia, Cukier Wanilinowy, Żelatyna, Soda Oczyszczona, Babeczki z kawałkami czekolady, Babeczki czekoladowe, Babka o smaku cytrynowym, Ciasto Czekoladowe XXL". Podkreślono, że zakaz nie obejmuje wprowadzenia do obrotu tych produktów w innych opakowaniach"

Sąd nie nakazał wycofywania jakichkolwiek produktów Gellwe

Jak tłumaczy pełnomocnik spółki FoodCare w przesłanym do redakcji piśmie - "po pierwsze postanowienie Sądu nie obejmuje nakazu wycofania produktów z obrotu, a po drugie, orzeczony zakaz dotyczy nie samych produktów, a jedynie opakowań tych produktów o określonej, konkretnej szacie graficznej".

"FoodCare została zobowiązana do zaniechania w przyszłości określonych opakowań w obrocie, co oznacza, że ma wstrzymać ich dalsze wprowadzania na rynek. W Postanowieniu nie ma natomiast mowy o jakimkolwiek nakazie wycofywania produktów w spornych opakowaniach, które już zostały na rynek wprowadzone" - czytamy w piśmie przesłanym do naszej redakcji.

W piśmie wytłumaczono także, że Postanowienie dotyczy tylko i wyłącznie konkretnych wersji graficznych opakowań, a nie produktów samych w sobie. "Oznacza to, że FoodCare może w dalszym ciągu wprowadzać na rynek wyżej wskazane produkty, ale w opakowaniach o innym wyglądzie niż te objęte zakazem".  

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!